Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East Texas High School Football Playoffs
(4th-Round, December 4th-6th)
Sunday, 11th January 2009 - 1:59PM
For all the classifications and brackets, click here, UIL Football Playoff Brackets.

Class 5-A, Division I, Region I:

Allen 34 Euless Trinity 21

Class 5-A, Division I, Region II:

Round Rock Stony Point 28 Dallas Skyline 14

Class 5-A, Division I, Region III:

Fort Bend Hightower 38 Pearland 21

Class 5-A, Division I, Region IV:

San Antonio Clark 24 Austin Westlake 21

Class 5-A, Division II, Region I:

Wylie 31 Cedar Hill 21

Class 5-A, Division II, Region II:

Copperas Cove 45 Klein Oak 7

Class 5-A, Division II, Region III:

Katy 42 LaPorte 0

Class 5-A, Division II, Region IV:

Smithson Valley 19 San Antonio Reagan 14

Class 4-A, Division I, Region I:

Denton Guyer 37 Wolfforth Frenship 35

Class 4-A, Division I, Region II:

Longview 43 Waco Midway 42 (Final/OT)

Class 4-A, Division I, Region III:

Friendswood 20 Beaumont Central 19

Class 4-A, Division I, Region IV:

Lake Travis 71 Killeen 9

Class 4-A, Division II, Region I:

Everman 27 Stephenville 24

Class 4-A, Division II, Region II:

Sulphur Springs 52 Rockwall Heath 47

Class 4-A, Division II, Region III:

Dayton 42 Brenham 21

Class 4-A, Division II, Region IV:

Kerrville Tivy 45 Pflugerville Hendrickson 14

Class 3-A, Division I:
Semifinals


Prosper 39 Abilene Wylie 38 (2-OT)

Waco La Vega 41 Cuero 21

Class 3-A, Division II, Region I:

Liberty Hill 48 Bridgeport 27

Class 3-A, Division II, Region II:

Celina 50 Kaufman 6

Class 3-A, Division II, Region III:

Carthage 31 Gilmer 28

Class 3-A, Division II, Region IV:

Giddings 21 Bellville 20 (2-OT)

Class 2-A, Division I:
Semifinals:


Muleshoe 35 Pilot Point 10

Kirbyville 61 Rice Consolidated 42

Class 2-A, Division II, Region I:

Cisco 27 Idalou 13

Class 2-A, Divsion II, Region II:

Pottsboro 31 Grandview 9

Class 2-A, Division II, Region III:

Daingerfield 21 Newton 18

Class 2-A, Division II, Region IV:

Blanco 27 Refugio 7

Class 1-A, Division I:
Semifinals


Canadian 68 Quinlan Boles 27

Mart 22 Junction 12

Class 1-A, Division II, Region I:

Stratford 55 Iraan 15

Class 1-A, Division II, Region II:

Albany 14 Archer City 7

Class 1-A, Division II, Region III:

Cayuga 27 Maud 18

Class 1-A, Division II, Region IV:

Ganado 14 Falls City 7

Back to the top ^

 
Sponsor
All-Smoaky Teams