Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
Week 0 H.S. Football Scores
Thursday, 27th December 2012 - 6:20PM
Thursday, August 30th-Saturday, September 1st:

Class 5-A:

District 8-5A:


Round Rock Stony Point 18 Harker Heights 3
A&M Consolidated 31 Copperas Cove 20
Georgetown 27 Killeen Ellison 6
Waco University 27 Killeen Shoemaker 20
Temple 41 Round Rock 24
Waco Midway 34 Bryan 7
Killeen 33 New Braunfels Canyon 28

District 11-5A:

Sulphur Springs 35 Tyler Lee 34 (F/OT)
Coppell 41 Longview 8
Rockwall Heath 37 Naaman Forest 28
Mesquite 27 Lake Highlands 9
Mesquite Horn 38 McKinney Boyd 20
Rowlett 31 North Mesquite 14
West Mesquite 43 Rockwall 17

Ditrict 14-5A:

Aldine Nimitz 55 Conroe 35
Cypress Falls 42 Conroe Oak Ridge 0
The Woodlands @ Dallas Skyline
A&M Consolidated 31 Copperas Cove 20
Waco Midway 34 Bryan 7
John Tyler 35 Lufkin 21
College Park 39 Livingston 21

Class 4-A:

District 8-4A:


Waco High 20 Manor 14
Fort Worth Southwest 42 Cleburne 36
Azle 29 Burleson 0
Kennedale 42 Crowley 28
Joshua 48 Fort Worth South Hills 38
Waco University 27 Killeen Shoemaker 20
Ennis 30 Burleson Centennial 16

District 14-4A:

Sulphur Springs 35 Tyler Lee 34 (F/OT)
Whitehouse 35 Hallsville 18
Van 41 Pine Tree 28
Kilgore 42 Marshall 0
Mount Pleasant 57 Paris 27
Texas High 13 Arkansas High 7

District 15-4A:

Lancaster 35 Fort Worth Nolan Catholic 21
South Oak Cliff 32 Arlington Seguin 13
Mansfield Timberview 27 Mansfield Summit 13
McKinney 55 Mansfield Legacy 46
Ennis 30 Busleson Centennial 16
Wylie East 52 Red Oak 21
Midlothian 42 Waxahachie 7

District 16-4A:

John Tyler 35 Lufkin 21
Jacksonville 34 Carthage 30
Lindale 31 Chapel Hill 14
Whitehouse 35 Hallsville 18
Denton Ryan 40 Corsicana 28

Class 3-A:

District 7-3A:


Venus 33 Fort Worth Polytechnic 0
Monterrey Tech 27 Stephenville 17
Glen Rose 62 Carrollton Ranchview 7
Buffalo 49 Hillsboro 26
Alvarado 64 Bridgeport 14

District 8-3A:

Smithville 14 Lampasas 7
F.W. All Saints Episcopal 31 Brownwood 14
Gatesville 42 Waco Reicher 9
Burnet 26 Fredericksburg 21
Giddings 33 Liberty Hill 29
Wimberley 27 Llano 26

District 13-3A:

Pittsburg 45 Wills Point 15
Liberty-Eylau 32 Paul Pewitt 8
Commerce 42 North Lamar 35
Gilmer 31 Atlanta 17
Mount Pleasant 57 Paris 27
Spring Hill 28 Pleasant Grove 21

District 14-3A:

Pittsburg 46 Wills Point 15
Mount Vernon 28 Rains 0
Brownsboro 40 Crandall 20
Kaufman 42 Athens 14
Troup 27 Quinlan Ford 20


District 15-3A:

Malakoff 21 Mabank 7
Canton 34 Eustace 13
Mineola 34 Palestine Westwood 13
Van 41 Pine Tree 28
Kaufman 42 Athens 14
Brownsboro 40 Crandall 20

District 16-3A:

Gilmer 31 Atlanta 17
Plano Prestonwood 56 Henderson 21
Kilgore 42 Marshall 0
Bullard 58 Quitman 6
Gladewater 31 Daingerfield 14
Spring Hill 28 Pleasant Grove 21
Lindale 31 Chapel Hill 14

District 17-3A:

Little River-Academy 28 West 7
China Spring 69 Mexia 20
Madisonville 24 Lorena 18
Waco Robinson 33 Taylor 14
Cameron Yoe 35 Waco Connally 34
Waco La Vega 24 Palestine 23 (OT)

District 18-3A:

Bellville 77 Caldwell 15
Madisonville 24 Lorena 18
Navasota 42 Willis 0
Rockdale 35 Salado 21
Waco Robinson 33 Taylor 14

District 19-3A:

Rusk 47 Terrell 6
Groesbeck 38 Whitney 14
China Spring 69 Mexia 20
Fairfield 27 Diboll 17
Waco La Vega 24 Palestine 23 (OT)

District 20-3A:

Jacksonville 34 Carthage 30
Center 33 Buna 30
Fairfield 27 Diboll 17
Tarkington 36 Huntington 12
Jasper 49 Liberty 13

Class 2-A, Division I:

District 6:


Holliday 38 Van Alstyne 7
Krum 27 Caddo Mills 6
Lindsey 49 Howe 13
Pottsboro 27 Aubrey 0
Commerce 42 North Lamar 35
Sunnyvale 35 Grand Saline 20
Farmersville 54 Cooper 28

District 7:

Lone Oak 49 Scurry-Rosser 20
Canton 34 Eustace 13
Palmer 60 Kemp 0
Sunnyvale 35 Grand Saline 20
Bullard 58 Quitman 6
Winnsboro 33 Harmony 0
Malakoff 21 Mabank 7

District 8:

Prairiland 34 Paris Chisum 8
Mount Vernon 28 Rains 0
Queen City 46 Rivercrest 41
White Oak 10 Redwater 8
New Boston 58 DeKalb 6
Hooks 31 Linden-Kildare 7
Gladewater 31 Daingerfield 14

District 9:

White Oak 10 Redwater 8
Tatum 41 Arp 21
Jefferson 28 New Diana 20
Winnsboro 33 Harmony 0
Sabine 34 Ore City 18
Troup 27 Quinlan Ford 20

District 10:

Cleveland 20 Kirbyville 10
Newton 35 Bridge City 12
New Waverly 21 Woodville 20
Anahuac 22 Hardin-Jefferson 19
East Chambers 36 Orangefield 28
Hull-Daisetta 23 Hardin 6
Kountze 43 Shepherd 35
Warren 38 Evadale 13

District 11:

Groveton vs. Trinity (Saturday)
Lexington 41 Crockett 7
Mineola 34 Palestine Westwood 13
Alto 48 Elkhart 21
Franklin 42 Hearne 19
Mart 35 Teague 34

District 12:

Grandview 47 Paradise 6
Blooming Grove 33 Red Oak Life 8
Groesbeck 38 Whitney 14
Godley 21 Ferris 7
Italy 41 Maypearl 14
Palmer 60 Kemp 0
Troy 33 Clifton 19

District 13:

Lago Vista 43 Dilley 13
Little River-Academy 28 West 7
Cameron Yoe 35 Waco Connally 34
McGregor 42 Goldthwaite 28
Troy 33 Clifton 19
Rogers 44 Marlin 7
Rosebud-Lott 48 Florence 22
Rockdale 35 Salado 21

Class 2-A, Division II:

District 4:


Ballinger 43 Brady 7
Colorado City 18 Breckenridge 15
Hamilton 33 Comanche 14
Cisco 54 Early 7
Albany 28 Hawley 14
Wall 35 Coleman 0

District 6:

Anna 47 Dallas Life Oak Cliff 12
Lone Oak 49 Scurry-Rosser 20
Alvord 62 Millsap 7
Blooming Grove 33 Red Oak Life 8
Corsicana Mildred 51 Como-Pickton 7
Hubbard 57 Rice 0
Rio Vista 27 Itasca 13
San Saba 24 Tolar 6

District 8:

Prairiland 34 Paris Chisum 8
Queen City 46 Rivercrest 41
Hughes Springs 28 Clarskville 21
Alba-Golden 41 Cumby 13
Corsicana Mildred 51 Como-Pickton 7
Farmersville 54 Cooper 28
Edgewood 43 Kerens 14

District 9:

Liberty-Eylau 32 Paul Pewitt 8
New Boston 58 DeKalb 6
Jefferson 28 New Diana 20
Hughes Spring 28 Clarksville 21
Hoos 31 Linden-Kildare 7
Sabine 34 Ore City 18
Elysian Fields 37 Corrigan-Camden 22
Waskom 39 Simms Bowie 0

District 10:

Harleton 21 West Rusk 6
Brook Hill 34 Frankston 0
Maud 46 Union Grove 14
Winona 52 Overton 22
Tatum 41 Arp 21
Garrison 47 Hemphill 21
Big Sandy 22 Hawkins 18

District 11:

Centerville 47 Grapeland 18
Bruceville-Eddy 40 Thrall 21
Crawford 35 Valley Mills 26
Bremond 23 Moody 20
Franklin 42 Hearne 19
Rosebud-Lott 48 Florence 22
Buffalo 49 Hillsboro 26
Riesel 40 Axtell 21

District 12:

Trinity 21 Groveton 13
Somerville 26 Anderson-Shiro 19
Elysian Fields 37 Corrigan-Camden 22
New Waverly 21 Woodville 20
Deweyville 47 Sabine Pass 8
Garrison 47 Hemphill 21

District 14:

Schulenburg 35 College Station JV 8
Holland 42 Jarrell 29
Lexington 41 Crockett 7
Rogers 44 Marlin 7
Fischer Canyon Lake 26 Blanco 21
Granger 26 Johnson City 0
Luling 34 Universal City Randolph 6

Class 1-A, Division I:

District 5:


San Saba 24 Tolar 6
Hico 27 Dublin 7
DeLeon 38 Roscoe 6
Santo 46 Ranger 0
McGregor 42 Goldthwaite 28

District 6:

Dallas Gateway Charter 64 Dallas Lakehill Prep 6
Edgewood 34 Kerens 13
Cayuga 43 Cushing 25
Cross Roads 36 Dawson 34
Italy 41 Maypearl 14
Rio Vista 27 Itasca 13

District 8:

Celeste 24 Tom Bean 14
Wolfe City 49 Bells 0
Waskom 39 Simms Bowie 0

District 9:

Timpson 25 All Saints 15
Harleton 21 West Rusk 6
Big Sandy 22 Hawkins 18
T.K. Gorman 34 Beckville 7
Joaquin 22 Tenaha 6
Carlisle 63 Union Hill 0

District 10:

Centerville 47 Grapeland 18
Grace Community 41 San Augustine 20
Mount Enterprise 18 Shelbyville 8
West Sabine 60 Beaumont Kelly 21
Alto 48 Elkhart 21
Cayuga 43 Cushing 25

District 11:

Iola 26 Snook 0
Lovelady 44 Colmesneil 14
Hull-Daisetta 23 Hardin 6
West Hardin 23 Burkeville 6

District 12:

Bosqueville 51 Bartlett 14
Leon 32 Normangee 6
Riesel 40 Axtell 21
Mart 35 Teague 34
Crawford 35 Valley Mills 26

District 13:

Flatonia 41 Nixon-Smiley 6
Holland 42 Jarrell 29
Thorndale 44 Chilton 27
Bruceville-Eddy 40 Thrall 21

Class 1-A, Division II:

District 8:


Perrin-Whitt 18 Meridian 13
Electra 39 Gorman 0
Munday 68 Windthorst 7
Valley View 25 Era 7
Muenster 24 Ponder 13

District 9:

Perrin-Whitt 18 Meridian 13
Cross Roads 36 Dawson 34
Frost 42 Chico 29
Hubbard 57 Rice 0
Dallas First Baptist 52 Wortham 0

District 10:

Detroit 53 Blue Ridge 2
Alba-Golden 41 Cumby 13
Carlisle 63 Union Hill 0
Maud 46 Union Grove 14
Winona 52 Overton 22

District 11:

Mount Enterprise 18 Shelbyville 8
Joaquin 22 Tenaha 6
West Hardin 23 Burkeville 6
Warren 38 Evadale 13
Deweyville 47 Sabine Pass 8

District 12:

Bremond 23 Moody 20
Lovelady 44 Colmesneil 14
Leon 32 Normangee 6
Thorndale 44 Chilton 27

District 13:

Burton 44 Wallis Brazos 0
Somerville 26 Anderson-Shiro 19
Bosqueville 51 Bartlett 14
Granger 26 Johnson City 0
Milano 45 Texas Christian Academy 0
Iola 26 Snook 0

Six-Man, Division I:

District 11:


Mount Calm @ Kopperl
Strawn 52 Walnut Springs 6
Oakwood 62 Blum 6
Avalon 64 Covington 14

District 13:

Abbott 44 Dallas Covenant 36
Aquilla 69 Coolidge 47
Trinidad 102 Bynum 61
Avalon 64 Covington 14

District 14:

Mount Calm @ Kopperl
Aquilla 69 Coolidge 47
Buckholts 70 Temple Centex 22

District 15:

Rockwall Heritage Christian 60 Fannindel 13
Campbell 38 Balch Spring Christian 22
Fruitvale 72 Richardson Canyon Creek 45
Leverett's Chapel 87 Chester 12

District 16:

Fort Bend Home School @ High Island
Apple Springs @ Alvin Living Stones
Leverett's Chapel 87 Chester 12
Oakwood 62 Blum 6

Six-Man, Division II:

District 13:


Mullin 60 Oglesby 28
Brookesmith 61 Moran 28
Richland Springs 63 May 18
Panther Creek 36 Blanket 32

District 14:

Morgan 1 Star 0 (Forfeit)
Abilene Christian 68 Cherokee 34
Mullin 60 Oglesby 28
San Marcos Home School 66 Prairie Lea 18

District 15:

Morgan 1 Star 0 (Forfeit)
Turkey Valley 37 Jonesboro 28
Evant 84 Cranfills Gap 39
Gustine 60 Iredell 33

District 16:

Milford 56 Zephyr 40
Trinidad 102 Bynum 61
Calvert 40 Sugarland Logos Prep 38
Karnack 81 King's Academy 36

TAPPS/Private/Independent:

Division II, District 1:


Midland Christian 42 Monahans 28
Irving Cisterian Prep 40 Grapevine Faith Prep 0
Arlington Oakridge 47 Arlington Grace Prep 10
Fort Worth Christian 48 Whitesboro 35
Fort Worth Southwest Christian 28 Fort Worth Trinity Valley 21
Arlington Pantego Christian 32 Cedar Hill Trinity Christian 20
Gatesville 41 Waco Reicher 9

Division II, District 2:

Brook Hill 34 Frankston 0
Grace Community 41 San Augustine 20
Arlington Pantego Christian 32 Cedar Hill Trinity Christian 20
Dallas Parish Episcopal 50 Prime Prep 6
Dallas Christian 49 Dallas Home School AA 0
T.K. Gorman 34 Beckville 7
Fort Worth Calvery Christian 50 Dallas Shelton 36

Division III, District 4:

California School for the Deaf 27 Austin Texas School for the Deaf 12
Temple Central Texas Christian 37 Bryan St. Joseph's 26
Milano 45 Texas Christian Academy 0
Temple Holy Trinity 33 Kennedale Fellowship 8

TAPPS, Independent:

Timpson 25 All Saints 15

TAPPS, Six-Man:

Division I, District 3:


Austin Christian Home School @ Austin Veritas
Waco Live Oak 66 Round Rock Christian 30
Watauga Harvest Christian 66 Waco Vanguard Academy 18
Bulverde Bracken Christian 56 Austin Hill Country 6

Division II, District 3:

Heath Fulton Academy 60 Cedar Park Summit 12
Tyler HEAT 39 Longview Trinity School of Texas 27

T-CAL, Division I, District 2:

Bryan Allen Academy 60 Cedar Creek Bastrop Tribe Consolidated 12
New Braunfels Christian @ Bryan Christian Home School
Waco Live Oak 66 Round Rock Christian 39
Waco Methodist Children's Home 71 Granbury Cornerstone Christian 0

T-CAL, Division II, District 1:

Sidney 72 Dublin Premier 0
Stephenville Home School 56 Willow Park/Aledo Trinity 6
Waco Methodist Children's Home 71 Granbury Cornerstone Christian 0
Zephyr 51 Comanche Premier 6

T-CAL, Division II, District 2:

Agape Christian Academy @ Arlington Newman
Tyler HEAT 39 Longview Trinity School of Texas 27
Karnack 81 Tyler King's Academy 36

T-CAL, Division II, District 4:

Bell County Home School 56 San Antonio Sunnybrook 20
Cedar Creek Bastrop Tribe Consolidated 70 Bryan Allen Academy 23

6-Man Ind. Home School:

Buckholts 70 Temple Centex 22

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com