Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East and Central Texas H.S. Scores
Thursday, 27th December 2012 - 6:20PM
September 20th-September 22nd:

Class 5-A:

District 8-5A:


Round Rock Stony Point 23 Killeen Shoemaker 20
Belton 42 Bryan 16
Copperas Cove 54 Nuevo Leon, Mexico 7
Waco Midway 41 North Crowley 7
Waco High 24 Killeen Ellison 16
Cedar Park 10 Harker Heights 0
Southlake Carroll 34 Temple 0

District 12-5A:

Longview 48 Marshall 0
John Tyler 21 Tyler Lee 0
Mesquite 37 Naaman Forest 7
Duncanville 36 Mesquite Horn 33
Lakeview Centennial 28 North Mesquite 24
Coppell 40 Rockwall 3
Richland 24 Rockwall-Heath 21

District 14-5A:

Katy 63 The Woodlands 10
College Park 40 Katy Taylor 23
A&M Consolidated 35 Austin Westlake 17
Belton 42 Bryan 16
Conroe 30 Aldine 28
Houston Stratford 21 Conroe Oak Ridge 14
Lufkin 45 Nacogdoches 7

Class 4-A:

District 8-4A:

Joshua 35 Fort Worth Paschal 30
Weatherford 21 Burleson 7
Byron Nelson 40 Burleson Centennial 35
Crowley 28 Red Oak 24
Fort Worth Nolan Catholic 25 Everman 15
Waco High 24 Killeen Ellison 16

District 14-4A:

Pine Tree @ Kilgore (Canceled)
Hallsville 21 Henderson 20
Longview 48 Marshall 0
Mount Pleasant 76 Terrell 33
Whitehouse 38 Sulphur Springs 33

District 15-4A:

Arlington Seguin 35 Arlington Sam Houston 25
Ennis 43 North Forney 7
Lancaster 28 Dallas Kimball
Granbury 35 Mansfield Lake Ridge 7
Mansfield Legacy 35 Dallas Adams 20
Mansfield 63 Mansfield Summit 22
Crowley 28 Red Oak 24
Waxahachie 42 West Mesquite 0

District 16-4A:

Corsicana 27 Forney 17
Gilmer 34 Jacksonville 33
Van 27 Lindale 13
Lufkin 45 Nacogdoches 7
John Tyler 21 Tyler Lee 0
Whitehouse 38 Sulphur Springs 33

Class 3-A:

District 7-3A:

Stephenville 31 Beaumont Ozen 6
Alvarado 20 Fort Worth Southwest 13
Glen Rose 30 Mineral Wells 7
Clifton 41 Hillsboro 21
Venus 35 Maypearl 6

District 8-3A:

Brownwood 49 Snyder 14
Marble Falls 51 Burnet 34
Gatesville 24 Waco Connally 8
Lorena 30 Lampasas 12
Liberty Hill 49 Smithville 13
Llano 39 Bandera 26

District 12-3A:

Carrollton Ranchview 27 Nevada Community 21
Anna 41 Van Alstyne 28
Pottsboro 35 Bonham 7
Gunter 21 Melissa 18
Princeton 39 Commerce 28

District 13-3A:

Center 27 Atlanta 14
Argyle 41 Paris 8
Canton 28 North Lamar 7
New Boston 47 Pittsburg 7
Arkansas High 17 Liberty-Eylau 14
Tatum 40 Pleasant Grove 28

District 14-3A:

Crandall 42 Seagoville 12
Farmersville 21 Rains 7
Palestine 24 Kaufman 10
Quinlan Ford 28 Mabank 7
Ferris 27 Wills Point 26

District 15-3A:

Gladewater 25 Athens 14
Brownsboro 40 Palestine Westwood 20
Canton 28 North Lamar 7
Quinlan Ford 28 Mabank 7
Mineola 41 Winnsboro 21
Van 27 Lindale 13

District 16-3A:

Pine Tree at Kilgore (Canceled)
Bullard 14 Diboll 0
Gilmer 34 Jacksonville 33
Gladewater 25 Athens 14
Hallsville 21 Henderson 20
White Oak 22 Spring Hill 21
Carthage 30 Chapel Hill 6

District 17-3A:

China Spring 42 Salado 7
Lorena 30 Lampasas 12
Waco Robinson 69 Caldwell 24
Gatesville 24 Waco Connally 8
Waco La Vega 54 Mexia 7
Groesbeck 32 West 9

District 18-3A:

Waco Robinson 69 Caldwell 24
Navasota 49 Houston Sterling 6
Fairfield 22 Madisonville 21
Cameron Yoe 30 Rockdale 0
Austin Travis 40 Taylor 22

District 19-3A:

Fairfield 22 Madisonville 21
Groesbeck 32 West 9
Waco La Vega 54 Mexia 7
Palestine 24 Kaufman 10
Rusk 45 Eustace 6

District 20-3A:

Carthage 30 Chapel Hill 6
Center 27 Atlanta 14
Bullard 14 Diboll 0
Splendora 21 Huntington 6
Jasper 53 Kirbyville 13

Class 2-A, Division I:

District 4:

Anson 40 Tuscola Jim Ned 19
Grandview 49 Eastland 21
Sweetwater 33 Breckenridge 14
Clyde 40 Whitney 20
Cisco 48 Comanche 13
Dublin 10 Santo 7
Stamford 36 Merkel 0

District 5:

Godley 27 Boyd 14
Callisburg 47 Tom Bean 16
Bowie 21 Henrietta 0
Leonard 35 Paradise 29
Pilot Point 14 Sanger 7
Ponder 32 F.W. Castleberry 14
Whitesboro 21 Aubrey 8

District 6:

Lone Oak 27 Caddo Mills 14
Princeton 39 Commerce 28
Farmersville 21 Rains 7
Howe 41 Whitewright 20
Pottsboro 35 Bonham 7
Sunnyvale 21 Italy 14
Anna 41 Van Alstyne 28

District 7:

Rusk 45 Eustace 6
Edgewood 29 Grand Saline 6
Grace Community 57 Kemp 6
Lone Oak 27 Caddo Mills 14
Malakoff 44 Kerens 28
Troup 41 Quitman 0
Mineola 41 Winnsboro 21

District 8:

Mount Vernon 28 Cooper 6
Queen City 28 Linden-Kildare 14
Prairiland 39 Rivercrest 13
Daingerfield 21 Clarksville 6
Hooks 33 DeKalb 20
New Boston 47 Pittsburg
Hughes Springs 28 Redwater 6

District 9:

Harmony 46 Ore City 0
Waskom 32 Sabine 0
Jefferson 46 Paul Pewitt 8
Tatum 40 Pleasant Grove 28
Troup 41 Quitman 0
White Oak 22 Spring Hill 21

District 10:

Danbury 41 Anahuac 12
East Chambers 33 Hamshire-Fannett 14
Jasper 53 Kirbyville 13
Kountze 48 Trinity 24
Newton 40 Orangefield 14
Warren 25 Burkeville 0
Corrigan-Camden 26 Woodville 20 (OT)

District 11:

Addison Trinity Christian 52 Crockett 28
Centerville 44 Elkhart 6
Lexington 28 Franklin 7
Brownsboro 40 Palestine Westwood 20
Teague 27 Marlin 24 (2-OT)
Kountze 48 Trinity 24

District 12:

Godley 27 Boyd 14
Grandview 49 Eastland 21
Fort Worth Southwest Christian 22 Palmer 6
Scurry-Rosser 22 Red Oak Life 20
Clifton 41 Hillsboro 21
Clyde 40 Whitney 20

District 13:

Cameron Yoe 30 Rockdale 0
Florence 20 Thorndale 13
Refugio 28 Lago Vista 12
Teague 27 Marlin 24 (2-OT)
McGregor 48 Waco Reicher 13
China Spring 42 Salado 7
Rogers 14 Troy 10

Class 2-A, Division II:

District 4:


Colorado City 20 Coahoma 6
Hawley 26 Hamlin 15
Ballinger 39 San Saba 7
Cisco 48 Comanche 13
Coleman 34 Early 0
Hamilton 21 Hico 14

District 5:

Krum 59 Alvord 14
Bowie 21 Henrietta 10
Holliday 28 Wichita Falls Hirschi 8
Jacksboro 44 Olney 0
Nocona 64 Arhcer City 0
Windthorst 13 Wichita Falls City View 0

District 6:

Scurry-Rosser 22 Red Oak Life 20
Tolar 39 DeLeon 0
Cedar Hill Trinity-Christian 27 Dallas Life Oak Cliff 12
Blooming Grove 51 Dawson 0
Corsicana Mildred 41 Frankston 6
Rice 55 Cross Roads 42
Hubbard 36 Rio Vista 0

District 8:

Mount Vernon 28 Cooper 6
Prairiland 39 Rivercrest 13
Harleton 7 Alba-Golden 7
Daingerfield 21 Clarksville 6
Winona 44 Como-Pickton 13
Edgewood 29 Grand Saline 6
Honey Grove 42 Paris Chisum 6

District 9:

Queen City 28 Linden-Kildare 14
Hooks 33 DeKalb 20
Arp 43 Elysian Fields 13
Hughes Springs 28 Redwater 6
Harmony 46 Ore City 0
Jefferson 46 Paul Pewitt 8
Waskom 32 Sabine 0

District 10:

Arp 43 Elysian Fields 13
Corsicana Mildred 41 Frankston 6
Brook Hill 24 Garrison 20
Timpson 32 Union Grove 6
Detroit 26 Hawkins 13
West Rusk 30 Big Sandy 20
Winona 44 Como-Pickton

District 11:

Hearne 28 New Waverly 6
Bosqueville 50 Bruceville-Eddy 12
Buffalo 14 Leon 0
Centerville 44 Elkhart 6
Crawford 28 Axtell 0
Moody 40 Holland 18
Mart 43 Riesel 7
Rosebud-Lott 45 Valley Mills 0

District 12:

Wallis Brazos 45 Anderson-Shiro 26
Hearne 28 New Waverly 6
Corrigan-Camden 26 Woodville 20 (OT)
San Augustine 26 Deweyville 14
Groveton 24 Hull-Daisetta 20
Joaquin 28 Hemphill 26

District 14:

Johnson City 21 Medina 20
Blanco 7 Luling 0
Thrall 42 Jarrell 27
Lexington 28 Franklin 7
Karnes City 13 Universal City Randolph 7
Rogers 14 Troy 10
Shiner 27 Schulenburg 24

Class 1-A, Division I:

District 5:


Tolar 39 DeLeon 0
Ballinger 39 San Saba 7
Goldthwaite 47 Bangs 14
Hamilton 21 Hico 14
Dublin 10 Santo 7

District 6:

Frost 28 Dallas Gateway Charter 6
Cayuga 35 Wortham 7
Sunnyvale 21 Italy 14
Meridian 26 Itasca 0
Malakoff 44 Kerens 26
Rice 55 Cross Roads 42

District 8:

Celeste 8 Era 2
Wolfe City 19 Cumby 12
Honey Grove 42 Paris Chisum 6
Quinlan Boles 35 Trenton 0
Simms Bowie 14 Maud 12

District 9:

Beckville 35 All Saints 12
West Rusk 30 Big Sandy 20
Harleton 7 Alba-Golden 6
Joaquin 28 Hemphill 26
Carlisle 50 Shelbyville 12
Timpson 30 Union Grove 6

District 10:

Alto 25 Tenaha 13
Cushing 28 Union Hill 0
Grapeland 24 Lovelady 22
West Sabine 64 West Hardin 0
San Augustine 26 Deweyville 14
Carlisle 50 Shelbyville 12

District 11:

Overton 13 Colmesneil 2
Groveton 20 Hull-Daisetta 14
Milano 35 Iola 8
West Sabine 64 West Hardin 0

District 12:

Crawford 28 Axtell 0
Bosqueville 50 Bruceville-Eddy 12
Buffalo 14 Leon 0
Mart 43 Riesel 7
Rosebud-Lott 45 Valley Mills 0

District 13:

Weimar 22 Victoria St. Joseph 8
Flatonia 58 Somerville 0
Moody 40 Holland 18
Florence 20 Thorndale 13
Thrall 42 Jarrell 27

Class 1-A, Division II:

District 9:


Blooming Grove 51 Dawson 0
Forst 28 Dallas Gateway 6
Hubbard 36 Rio Vista 0
Meridian 26 Itasca 0
Cayuga 35 Wortham 7

District 10:

Wolfe City 19 Cumby 12
Detroit 26 Hawkins 13
Cushing 28 Union Hill 0
Simms Bowie 14 Maud 12
Overton 13 Colmesneil 2

District 11:

League City Bay Area Christian 42 Evadale 0
Sabine Pass 44 Galveston O'Connell 0
Warren 25 Burkeville 0
Chilton 48 Mount Enterprise 7
Alto 25 Tenaha 13

District 12:

Bremond 30 Granger 21
Grapeland 24 Lovelady 22
Chilton 48 Mount Enterprise 7
Normangee 30 Bryan Brazos Christian 0

District 13:

Bartlett 20 Temple Central Texas Christian 8
Burton 41 Louise 0
Bremond 30 Granger 21
Milano 35 Iola 8
Bryan St. Joseph 36 Snook 22
Flatonia 58 Somerville 0

Six-Man, Division I:

District 11:


Iredell 50 Kopperl 24
Bynum 39 Blum 28
Evant 60 Covington 8
Walnut Springs 47 Gustine 14

District 12:

Irving Universal Academy 51 Balch Springs Christian 6
Saint Jo 72 Bowie Gold-burg 26
Savoy 67 Fruitvale 58
Avalon 64 Waxahachie Eagle Advantage 19

District 13:

Abbott 50 Penelope 0
Jonesboro 72 Aquilla 22
Avalon 64 Waxahachie Eagle Advantage 19
Bynum 30 Blum 28

District 14:

Tomball Christian Home School 62 Buckholts 50
Trinidad 70 Coolidge 20
Mount Calm 46 Agape Christian Academy 6
Abbott 50 Penelope 0

District 15:

Fannindel 40 Greenville Christian 22
Tyler HEAT 47 Bloomburg 0
Greenville Phoenix 55 Campbell 8
Savoy 67 Fruitvale 58
Dallas Academy 38 Leverett's Chapel 6

District 16:

Sugar Land Logos Prep 50 High Island 40
Chester 33 High Island JV 12
Apple Springs 30 Huntsville Alpha Omega 13
Milford 63 Oakwood 54

Six-Man, Division II:

District 13:


Mullin 84 Brownwood Victory Life 38
Gordon 64 Blanket 14
Blackwell 50 Brookesmith 0
Richland Springs 70 Cherokee 6

District 14:

Richland Springs 70 Cherokee 6
Oglesby 53 Cranfills Gap 48
San Antonio Winston 45 Prairie Lea 0

District 15:

Iredell 50 Kopperl 24
Oglesby 53 Cranfills Gap 48
Jonesboro 72 Aquilla 22
Waco Vanguard Prep 64 Morgan 43

District 16:

Milford 63 Oakwood 54
Trinidad 70 Coolidge 20

TAPPS/Private/Independent:

Division II, District 1:


Arlington Grace Prep 15 Fort Worth Country Day 13
Arlington Pantego Christian 49 Dallas Shelton School 25
Dallas Christian 41 Fort Worth Christian 7
Fort Worth Southwest Christian 22 Palmer 6
Grapevine Faith Christian 23 Gainesville State School 14
Midland Christian 55 Borger 19
McGregor 48 Waco Reicher 13

Division II, District 2:

Dallas Parish Episcopal 35 Dallas Spruce 0
Brook Hill 24 Garrison 20
Carrollton Prince of Peace 70 Garland Christian Academy 20
Cedar Hill Trinity Christian 27 Dallas Life Oak Cliff 12
Dallas Christian School 41 Fort Worth Christian 7
Arlington Pantego Christian 49 Dallas Shelton School 25
Grace Community 57 Kemp 6

Division III, District 4:

Austin St. Mary's 42 Austin Texas School for the Deaf 20
Marble Falls Faith 36 Austin Eastside Memorial 20
Bartlett 20 Temple Central Texas Christian 0
Temple Holy Trinity 47 Tomball Rosehill Christian 0

11-Man, Independent:

Beckville 35 All Saints 12

TAPPS, Six-Man:

Division I, District 3:


Fredericksburg Heritage School 36 Round Rock Christian 28
Kerrville Our Lady of the Hills 57 Cedar Park Summit Christian 8
Austin Veritas Academy 77 Boerne Geneva School 32
Seguin Lifegate Christian 46 New Braunfels Christian 0
Waco Vanguard College Prep 64 Morgan 43
Austin Hill Country 53 Denton Calvary 46

Division II, District 3:

Heath Fulton Academy 73 Westlake Academy 59
Longview Trinity School of Texas 46 Kings Academy 40
Arlington Newman 48 McKinney The Cornerstone 46
Wichita Falls Christian 65 Killeen Memorial Christian 44

T-CAL:

Division I, District 1:


Forestburg 75 Fort Worth THESA 27
Greenville Phoenix 55 Campbell 8

Division I, District 2:

Williamson County Home School 41 Bryan Christian Home School 40
Bryan Allen Academy 74 Cleburne Christian Academy 63
Waco Live Oak 28 Cedar Creek Bastrop Tribe Consolidated 25
Waco Methodist Children's Home 56 Arlington High Point Academy 44

Division II, District 1:

Zephyr 88 Dublin Premiere 0

Division II, District 2:

Tyler HEAT 47 Bloomburg 40
Longview Trinity School of Texas 46 Kings Academy 40
Mount Calm 46 Agaphe Christian Academy 6

Division II, District 4:

Bell County Home School 69 Bryan Harmony Academy 20
Waco Live Oak 28 Bastrop Tribe Consolidated 25
Williamson County Home School 41 Bryan Christian Home School 40

Six-Man, Independent, Home School:

Irving Faustina Academy 42 Temple Centex Home 30

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com