Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East and Central Texas Schedule (September 11th-September 13th)
Saturday, 25th July 2015 - 5:32PM
East and Central Texas Schedule (September 11th-September 13th)

Class 6-A:

District 8-6A:

Dallas Skyline 40 Cedar Hill 30
Duncanville 51 Mesquite 27
Grand Prairie 38 Garland Naaman Forest 36
Mansfield 19 Mansfield Summit 17
Keller Fossil Ridge 45 Midlothian 14
Arlington Martin 47 South Grand Prairie 27
Desoto 53 Dallas South Oak Cliff 13


District 11-6A:

Rockwall-Heath 21 Garland 14
Grand Prairie 38 Naaman Forest 36
Keller 28 Rowlett 0
Sachse 56 Dallas Bishop Lynch 36
Arlington 38 Lakeview Centennial 20
Dallas Hillcrest 42 North Garland 16
Rockwall 26 Mesquite Horn 14
Tyler Lee 37 John Tyler 31

District 12-6A:

Harker Heights 52 Waco University 13
Waco Midway 41 Mansfield Timberview 34
Round Rock Stony Point 27 Belton 0
Round Rock 36 Copperas Cove 0
Austin Vandergrift 54 Killeen 28
Round Rock McNeil 33 Killeen Ellison 20
Killeen Shoemaker 2 Round Rock Cedar Ridge 0 (Forfeit)

Class 5-A:

District 8-5A:

Aledo 49 Monterrey Tech, MX 0
Fort Worth Brewer 34 Burleson 6
Saginaw Boswell 29 Burleson Centennial 21
Azle 24 Cleburne 17
Stephenville 36 Everman 21
Corsicana 25 Granbury 10
Joshua 18 Royse City 17
Crowley 35 North Crowley 21

District 15-5A:

Princeton 46 Greenville 34
Hallsville 41 Athens 21
Kilgore 40 Pine Tree 7
Jacksonville 50 Mount Pleasant 48
Whitehouse 56 Sulphur Springs 35
Bossier Parkway, LA 45 Marshall 21
Longview 19 Neville - Monroe, LA 13
12-Sep Texas High, Open



District 16-5A:

Corsicana 25 Granbury 10
Ennis 28 Waxahachie 7
Jacksonville 50 Mount Pleasant 48
Van 52 Lindale 20
Nacogdoches 34 Carthage 14
Tyler Lee 37 John Tyler 31
Whitehouse 56 Sulphur Springs 35
John Curtis, LA 32 Lufkin 25

District 17-5A:

Harker Heights 52 Waco University 13
Cedar Park Vista Ridge 35 Elgin 22
Hutto 48 Austin McCallum 0
San Antonio Brennan 30 Manor 0
Austin LBJ 45 Pflugerville Connally 21
Mansfield Lake Ridge 50 Waco High 28
Temple at Bryan-Canceled


District 18-5A:

Bryan Rudder 48 Bastrop Cedar Creek 20
Huntsville 30 Magnolia West 24
Silsbee 27 Livingston 13
Willis 18 Magnolia 14
Fort Bend Elkins 44 A&M Consolidated 37
Conroe Caney Creek 50 Houston Waltrip 16
Bryan vs Temple-Cancled
12-Sep College Station .. Open


Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

Chapel Hill 51 Paris 41
North Lamar 29 Sadler S&S Consolidated 27
New Boston 35 Pittsburg 20
Princeton 46 Greenville 34
Brownsboro 36 Quinlan Ford 20
Arkansas High 16 Liberty-Eylau 13

District 8-4A:

Hallsville 41 Athens 21
Canton 28 Crandall 12
Terrell 15 Kaufman 6
Eustace 45 Mabank 14
Van 52 Lindale 20
Wilmer-Hutchins 34 Wills Point 20

District 9-4A:

Brownsboro 36 Quinlan Ford 20
Nacogdoches 34 Carthage 14
Henderson 50 Rusk 21
Kilgore 40 Pine Tree 7
Fairfield 49 Palestine 21
Chapel Hill 51 Paris 41

Dist. 10
Lumberton 43 Bridge City 21
Cleveland 23 Liberty 14
Huffman Hargrave 57 Houston Wheatley 21
West Orange-Stark 34 Jasper 7
Little Cypress-Mauriceville 34 Baytown Goose Creek Memorial 28
Silsbee 27 Livingston 13
Shepherd 61 Splendora 16

District 13-4A:

Burnet 55 Fredericksburg 7
China Spring 23 Cameron Yoe 14
Gatesville 34 Waco Connally 20
Lampasas 46 Austin Reagan 7
Robinson 27 Mexia 20
Lorena 35 Waco La Vega 28

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

Bullard 56 Edgewood 20
Canton 28 Crandall 12
Rains 29 Farmersville 27
Gilmer 41 Tatum 35
Argyle Liberty Christian 34 Melissa 7
Sunnyvale 42 Nevada Community 40

District 6-4A:

Atlanta 51 Daingerfield 7
St. Thomas Moore, LA 42 Gladewater 21
White Oak 22 Longview Spring Hill 19
Gilmer 41 Tatum 35
Pleasant Grove 41 Linden-Kildare 8
Center vs Garrison-Cancled

District 7-4A:

Fairfield 49 Palestine 21
Teague 40 Groesbeck 0
Lorena 35 Waco La Vega 28
Robinson 27 Mexia 20
Henderson 50 Rusk 21
Gatesville 34 Waco Connally 20

District 8-4A:

Cleveland Tarkington 23 Anahuac 0
Navasota 35 Coldspring 14
Huntington 56 Houston Scarborough 6
Shepherd 61 Splendora 16
Caldwell 28 Madisonville 7
Crockett 50 Diboll 19

District 11-4A:

Bellville 35 Giddings 21
La Grange 34 La Vernia 22
Rockdale 35 Salado 0
Cuero 38 Smithville 0
Caldwell 28 Madisonville 7


Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

Caddo Mills 30 Palmer 13
Commerce 49 Bonham 21
Dallas Life Oak Cliff 19 Wortham 10
Red Oak Life 27 Maypearl 26
Scurry-Rosser 45 Dallas First Baptist Academy 7
Sunnyvale 42 Nevada Community 40

District 7-3A:

Atlanta 51 Daingerfield 7
Hooks 21 Mount Vernon 20
New Boston 35 Pittsburg 20
Prairiland 29 Clarksville 19
Redwater 26 Queen City 0
Winnsboro 36 Quitman 12

District 8-3A:

Harmony 54 Grand Saline 7
Sabine 40 West Rusk 14
Jefferson 32 Paul Pewitt 0
Lone Oak 22 Mineola 16
Winnsboro 36 Quitman 12
White Oak 22 Longview Spring Hill 19

District 9-3A:

Cisco 43 Comanche 0
Glen Rose 23 Mineral Wells 14
Grandview 61 Fort Worth Southwest Christian 6
Hillsboro 20 Kemp 10
Mart 54 McGregor 23
West 42 Venus 19
Whitney 47 Fort Worth Castleberry 6

District 10-3A:

China Spring 23 Cameron Yoe 14
Thorndale 28 Florence 8
Lago Vista 35 Austin St. Stephen's 0
Lexington 26 Little River Academy 21
Rockdale 35 Salado 0
Rogers 21 Troy 20

District 11-3A:

Eustace 45 Mabank 14
Hillsboro 20 Kemp 10
Malakoff 34 Kerens 0
Teague 40 Groesbeck 0
Palestine Westwood 42 Buffalo 14
Elkhart vs Corsicana Mildred-Canceled


District 12-3A:

Cleveland Tarkington 23 Anahuac 0
East Chambers 33 Hamshire-Fannett 14
New Waverly 33 Hardin 6
Kirbyville 19 Deweyville 6
Hardin-Jefferson 49 Kountze 28
12-Sep Buna .. Open
12-Sep Warren .. Open
12-Sep Woodville .. Open

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

Alba-Golden 16 Quinlan Boles 14
Tom Bean 31 Cooper 30
Bullard 56 Edgewood 20
Harmony 54 Grand Saline 7
Lone Oak 22 Mineola 16
12-Sep Paris Chisum .. Open

District 7-3A:

Hawkins 22 DeKalb 8
Hooks 21 Mount Vernon 20
Waskom 49 Hughes Springs 29
Pleasant Grove 41 Linden-Kildare 8
Jefferson 32 Paul Pewitt 0
Redwater 26 Queen City 0

District 8-3A:

Elysian Fields 34 West Sabine 6
Sabine 40 West Rusk 14
Tyler T. K. Gorman 38 Troup 21
Waskom 49 Hughes Springs 29
Ore City 61 Winona 31
Cayuga 55 Frankston 20
Arp at Franklin-Canceled
12-Sep New Diana .. Open


District 9-3A:

Blooming Grove 48 Italy 0
Red Oak Life 27 Maypearl 26
Caddo Mills 30 Palmer 13
Brock 43 Rice 0
Dublin 34 Rio Vista 0
Corsicana Mildred at Elkhart-Canceled

District 10-3A:

Valley Mills 29 Bruceville-Eddy 14
Crawford 34 Clifton 13
Dublin 34 Rio Vista 0
Jarrell 28 Hico 16
Rogers 21 Troy 20
Centerville 38 Marlin 21


District 11-3A:

Corrigan-Camden 58 Trinity 27
Kirbyville 19 Deweyville 6
Garrison at Center-Canceled
Hemphill 50 West Hardin 0
Crockett 50 Diboll 19
12-Sep Newton .. Open


District 12-3A:

Leon 27 Riesel 0
Lexington 26 Little River Academy 21
New Waverly 33 Hardin 6
Corrigan-Camden 58 Trinity 27
Palestine Westwood 42 Buffalo 14
Arp at Franklin-Canceled
Hearne vs Rosebud-Lott-Canceled


Class 2-A, Division I:

District 6-2A:

Detroit 18 Rivercrest 12
Prairiland 29 Clarksville 19
Big Sandy 49 Como-Pickton 0
Blue Ridge 28 Honey Grove 0
Alba-Golden 16 Quinlan Boles 14
Wolfe City 40 Cumby 14

District 7-2A:

Cross Plains 19 DeLeon 12
Goldthwaite 42 Bangs 36
San Angelo Grape Creek 53 Hamilton 12
Jarrell 28 Hico 16
Johnson City 19 San Saba 7
Tolar 16 Bosqueville 11

District 8-2A:

Axtell 54 Frost 0
Tolar 16 Bosqueville 11
Crawford 34 Clifton 13
Millsap 28 Itasca 7
Mart 54 McGregor 23
Valley Mills 29 Bruceville-Eddy 14

District 9-2A:

Big Sandy 49 Como-Pickton 0
Union Grove 42 Mount Enterprise 6
Tyler Grace Community 21 Harleton 7
Hawkins 22 DeKalb 8
Ore City 61 Winona 31
Maud 42 Simms Bowie 24

District 10-2A:

Cushing 52 Burkeville 14
Elysian Fields 34 West Sabine 6
Episcopal School of Dallas 63 San Augustine 34
Shelbyville at Tenaha-Canceled
Beckville at Timpson-Canceled
12-Sep Joaquin .. Open


District 11-2A:

Malakoff 34 Kerens 0
Overton 33 Cross Roads 8
Carlisle 23 Tyler All Saints 13
Cayuga 55 Frankston 20
Lovelady 42 Grapeland 18
Alto vs Brook Hill-Canceled


District 12-2A:

Anderson-Shiro 12 Iola 6
Groveton 46 Colmesneil 6
Hemphill 50 West Hardin 0
Lovelady 42 Grapeland 18
Centerville 38 Marlin 21
12-Sep Hull-Daisetta .. Open


District 13-2A:

Holland 44 Waco Reicher 21
Moody 42 Granger 7
Leon 27 Riesel 0
Thorndale 28 Florence 8
Thrall 33 Milano 18
Hearne vs Rosebud-Lott-Canceled


Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

Albany 62 Roby 0
Haskell 35 Baird 26
Cross Plains 19 DeLeon 12
Gorman 19 Dawson 18
Fort Worth Lake Country 35 Perrin-Whitt 7
Santo 62 Olney 0
12-Sep Ranger .. Open


District 9-2A:

Trenton 35 Celeste 20
Whitewright 63 Collinsville 32
Wolfe City 40 Cumby 14
Detroit 18 Rivercrest 12
Era 24 Valley View 0
Lindsay 21 Howe 10
Muenster 35 Callisburg 20

District 10-2A:

Gorman 19 Dawson 18
Axtell 54 Frost 0
Bremond 20 Hubbard 6
Blooming Grove 48 Italy 0
Dallas Life Oak Cliff 19 Wortham 10
12-Sep Meridian .. Open
12-Sep Chilton .. Open
12-Sep Dallas Gateway Charter .. Open

District 11-2A:

Maud 42 Simms Bowie 24
Union Grove 42 Mount Enterprise 6
Overton 33 Cross Roads 8
Shelbyville at Tenaha-Canceled
Beckville at Timpson-Canceled
12-Sep Fruitvale .. Open

District 12-2A:

Cushing 52 Burkeville 14
Groveton 46 Colmesneil 6
Beaumont Legacy Christian 45 Evadale 27
Anderson-Shiro 12 Iola 6
Sabine Pass 23 Houston Lutheran North 6
Snook 14 Normangee 13

District 13-2A:

Temple Central Texas Christian 33 Bartlett 14
Bremond 20 Hubbard 6
Louise 28 Burton 20
Moody 42 Granger 7
Shiner St. Paul 76 Somerville 21
Thrall 33 Milano 18
Snook 14 Normangee 13


Class 1-A, Division I:

District 13-1A:

Aquilla 65 Mount Calm 38
Blum 88 Joshua Johnson County 14
Covington 56 Avalon 47
Milford 52 Gholson 6
Iredell 46 Kopperl 0

District 14-1A:

Abbott 44 Calvert 36
Covington 56 Avalon 47
Coolidge 61 Oakwood 33
Milford 52 Gholson 6
Trinidad 57 Penelope 0
12-Sep Bynum .. Open

District 15-1A:

Campbell 74 Greenville Phoenix 42
Tyler Kings Academy 22 Gilmer Union Hill 20
Willow Park/Aledo Trinity 58 Irving Universal Academy 12
Wylie Prep Academy 54 Savoy 8

District 16-1A:

Apple Springs 88 Alvin Living Stones Christian 85
Longview Trinity School of Texas 68 Chester 38
Leverett's Chapel 58 Athens Christian Prep 13
12-Sep Bloomburg .. Open


Class 1-A, Division II:

District 14-1A:

Iredell 46 Kopperl 0
Vanguard College Prep 47 Morgan 0
Oglesby 44 Waco Parkview Christian 16
12-Sep Jonesboro .. Open
12-Sep Cranfills Gap .. Open
12-Sep Walnut Springs .. Open

District 15-1A:

Paris Romeo Prep 55 Karnack 10
Aquilla 65 Mount Calm 38
Coolidge 61 Oakwood 33
Trinidad 57 Penelope 0
12-Sep Ladonia Fannindel .. Open

District 16-1A:

Bryan Allen Academy 45 Buckholts 18
Abbott 44 Calvert 36
High Island 66 Orange Community Christian 60
Williamson County Home School 65 Prairie Lea 19

TAPPS/Private/Independent:


Division II, District 2:

Arlington Pantego Christian 44 Dallas Shelton School 12
Fort Worth Temple Christian 51 Carrollton Prince of Peace 14
Dallas Christian School 48 Plano John Paul II 6
Frisco Legacy Christian 37 Colleyville Covenant Christian 14
Carlisle 23 Tyler All Saints 13
Tyler Grace Community 21 Harleton 7
Tyler T. K. Gorman 38 Troup 21
Brook Hill at Alto-Canceled

Division III, District 2:

Cedar Hill Trinity Christian 35 Montverde Academy, FL 23
Scurry-Rosser 45 Dallas First Baptist Academy 7
Flower Mound Coram Deo 20 Dallas Lutheran 0
Grapevine Faith Christian 33 Gainesville State School 30
Holland 44 Waco Reicher 21
12-Sep Garland Christian Academy .. Open
12-Sep Irving The Highlands School .. Open
12-Sep McKinney Christian .. Open


Division III, District 3:

Nixon-Smiley 32 Hallettsville Sacred Heart 6
Marble Falls Faith Academy 19 Austin Hyde Park JV 0
D'Hanis 33 San Antonio St. Gerard 7
Schertz John Paul II 40 CC John Paul II 7
Shiner St. Paul 76 Somerville 21
Temple Central Texas Christian 33 Bartlett 14
12-Sep Austin Texas School for the Deaf, Open


Six-Man, Private:

Division I, District 2:

Bulverde Bracken Christian 66 Austin Hill Country 40
Water Valley 58 Boerne Geneva School 38
Christian Academy of SA 28 Bandera 0
San Antonio Winston 47 Baytown Christian 0
Vanguard College Prep 47 Morgan 0
Austin Veritas Academy 32 Round Rock Christian 26


Division II, District 2:

Waco Live Oak 43 Waco Methodist Children's Home 0
Dallas Inspired Vision 74 Dallas Lakehill Prep 29
Dallas Tyler Street Christian 71 Red Oak Ovilla Christian 53
12-Sep Greenville Christian .. Open
12-Sep Temple Holy Trinity .. Open


Division III, District 2:


Sidney 72 Brownwood Victory Life 24
FW Covenant Classical 46 Weatherford Christian 14
Richardson Canyon Creek 45 Carrollton Christian Academy 0
Heath Fulton Academy 51 Denton Calvary 6
Longview Trinity School of Texas 68 Chester 38
Evant 59 Granbury NCTA 14


TCAF, Division I, District 2:

Dallas Academy 26 Central Park Christian 6
Waco Live Oak 43 Waco Methodist Children's Home 0
Dallas Inspired Vision 74 Dallas Lakehill Prep 29
Westlake Academy 58 Fort Worth Hill School 13
Wylie Prep Academy 54 Savoy 8
Rockwall Heritage Christian 64 Lucas Christian Academy 8

T-CAL, Division I, District 1:

Bryan Allen Academy 45 Buckholts 18
Tyler Kings Academy 22 Gilmer Union Hill 20
Campbell 74 Greenville Phoenix 42
SA Atonement Academy 44 Lockhart Lighthouse Christian 33
Bryan Christian Homeschool vs Bastrop Tribe Consolidated-Canceled 12-Sep Corsicana Legacy Bible .. Open
12-Sep EP Faith Christian .. Open
12-Sep Houston Clear Lake Christian .. Open
12-Sep Houston Mount Carmel .. Open
12-Sep Houston ProVision Academy .. Open
12-Sep Houston Sanchez .. Open



T-CAL, Division II:

Paris Romeo Prep 55 Karnack 10
Leverett's Chapel 58 Athens Christian Prep 13
Killeen Memorial Christian 71 C.C. Arlington Heights 26
12-Sep Marshall Christian Academy .. Open


Six-Man, Independent, TAIAO, Division I and II:

Temple Centex Home School 86 Lometa 49
Tyler HEAT 80 Granbury Cornerstone Christian 32
Oglesby 44 Waco Parkview Christian 16

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com