Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East and Central Texas Schedule (October 2nd-October 4th)
Saturday, 25th July 2015 - 5:32PM
East and Central Texas Schedule (October 2nd-October 4th)

Class 6-A:

District 8-6A:

Cedar Hill 56 Midlothian 27
South Grand Prairie 31 Duncanville 16
Mansfield 49 Grand Prairie 14
3-Oct DeSoto .. Open

District 11-6A:

Sachse 55 North Garland 0
Garland 34 Rowlett 31
Rockwall 71 Naaman Forest 14

4-Oct Lakeview Centennial vs *Tyler Lee 6A - 11 1:00 PM

District 12-6A:

Waco Midway 51 Harker Heights 0
Copperas Cove 42 Belton 21
Killeen Shoemaker 25 Killeen Ellison 10
3-Oct Killeen .. Open

Class 5A:

District 8-5A:

Aledo 55 Burleson Centennial 27
Cleburne 28 Burleson 22
Crowley 50 Joshua 9
Everman 12 Granbury 0

District 14-5A:

3-Oct Arlington Seguin .. Open
3-Oct Lancaster .. Open
3-Oct Mansfield Lake Ridge .. Open
3-Oct Mansfield Legacy .. Open
3-Oct Mansfield Summit .. Open
3-Oct Mansfield Timberview .. Open
3-Oct Red Oak .. Open
3-Oct Waxahachie .. Open

District 15-5A:

Longview 56 Greenville 7
Texas High 24 Hallsville 17
Marshall 56 Pine Tree 29
Sulphur Springs 50 Mount Pleasant 28

District 16-5A:

Corsicana 30 Jacksonville 14
Ennis 57 Nacogdoches 26
John Tyler 76 Lindale 13
Lufkin 52 Whitehouse 45

District 17-5A:

Elgin 40 Waco University 17
Temple 28 Manor 14
Waco 38 Pflugerville Connally 23
4-Oct Hutto .. Open

District 18-5A:

A&M Consolidated 35 Willis 11
Bryan 34 Huntsville 27
College Station 83 Bryan Rudder 20
Conroe Caney Creek 35 Livingston 31

Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

3-Oct Paris .. Open
3-Oct Paris North Lamar .. Open
3-Oct Pittsburg .. Open
3-Oct Princeton .. Open
3-Oct Quinlan Ford .. Open
3-Oct Liberty-Eylau .. Open

District 8-4A:

3-Oct Athens .. Open
3-Oct Crandall .. Open
3-Oct Kaufman .. Open
3-Oct Mabank .. Open
3-Oct Van .. Open
3-Oct Wills Point .. Open

District 9-4A:

3-Oct Brownsboro .. Open
3-Oct Carthage .. Open
3-Oct Henderson .. Open
3-Oct Kilgore .. Open
3-Oct Palestine .. Open
3-Oct Chapel Hill .. Open

District 10-4A:

Jasper 47 Cleveland 30
Huffman Hargrave 55 Silsbee 21
Little Cypress Mauriceville 37 Splendora 0

District 13-4A:

3-Oct Burnet .. Open
3-Oct China Spring .. Open
3-Oct Gatesville .. Open
3-Oct Lampasas .. Open
3-Oct Robinson .. Open
3-Oct Waco La Vega .. Open

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

3-Oct Bullard .. Open
3-Oct Canton .. Open
3-Oct Rains .. Open
3-Oct Gilmer .. Open
3-Oct Melissa .. Open
3-Oct Nevada Community .. Open

District 6-4A:

Hardin-Jefferson 21 Tatum 14
3-Oct Atlanta .. Open
3-Oct Center .. Open
3-Oct Gladewater .. Open
3-Oct Spring Hill .. Open
3-Oct Pleasant Grove .. Open

District 7-4A:

Caldwell 42 Mexia 32
3-Oct Fairfield .. Open
3-Oct Groesbeck .. Open
3-Oct Lorena .. Open
3-Oct Rusk .. Open
3-Oct Waco Connally .. Open

District 8-4A:

Rockdale 40 Madisonville 14
Corrigan-Camden 64 Diboll 35
Crockett 39 Shepherd 28
3-Oct Cleveland Tarkington .. Open
3-Oct Coldspring-Oakhurst .. Open
3-Oct Huntington .. Open


District 11-4A:

Caldwell 42 Mexia 32
Cuero 62 Giddings 31
La Grange 42 Yoakum 17
Llano 34 Salado vs Llano 13
Needville 37 Smithville 20

Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

3-Oct Caddo Mills .. Open
3-Oct Commerce .. Open
3-Oct Dallas Life Oak Cliff .. Open
3-Oct Red Oak Life .. Open
3-Oct Scurry-Rosser .. Open
3-Oct Sunnyvale .. Open

District 7-3A:

3-Oct Daingerfield .. Open
3-Oct Mount Vernon .. Open
3-Oct New Boston .. Open
3-Oct Prairiland .. Open
3-Oct Redwater .. Open
3-Oct Winnsboro .. Open

District 8-3A:

3-Oct Harmony .. Open
3-Oct Sabine .. Open
3-Oct Jefferson .. Open
3-Oct Mineola .. Open
3-Oct Quitman .. Open
3-Oct White Oak .. Open

District 9-3A:

Comanche 56 Grandview 42
Glen Rose 31 West 22
Whitney 53 McGregor 35
3-Oct Hillsboro .. Open

District 10-3A:

Rockdale 40 Madisonville 14
3-Oct Cameron Yoe .. Open
3-Oct Florence .. Open
3-Oct Lago Vista .. Open
3-Oct Little River Academy .. Open
3-Oct Troy .. Open

District 11-3A:

Palestine Westwood 41 Anderson-Shiro 12
3-Oct Elkhart .. Open
3-Oct Eustace .. Open
3-Oct Kemp .. Open
3-Oct Malakoff .. Open
3-Oct Teague .. Open

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

Paris Chisum 41 Honey Grove 0
3-Oct Alba-Golden .. Open
3-Oct Cooper .. Open
3-Oct Edgewood .. Open
3-Oct Grand Saline .. Open
3-Oct Lone Oak .. Open


District 7-3A:

3-Oct DeKalb .. Open
3-Oct Hooks .. Open
3-Oct Hughes Springs .. Open
3-Oct Linden-Kildaire .. Open
3-Oct Paul Pewitt .. Open
3-Oct Queen City .. Open

District 8-3A:

Arp 63 Winona 6
Elysian Fields 27 Troup 14
Waskom 63 Frankston 35
New Diana 28 West Rusk 19

District 9-3A:

3-Oct Blooming Grove .. Open
3-Oct Corsicana Mildred .. Open
3-Oct Maypearl .. Open
3-Oct Palmer .. Open
3-Oct Rice .. Open
3-Oct Rio Vista .. Open

District 10-3A:

3-Oct Bruceville-Eddy .. Open
3-Oct Clifton .. Open
3-Oct Dublin .. Open
3-Oct Jarrell .. Open
3-Oct Marlin .. Open
3-Oct Rogers .. Open

District 11-3A:

Corrigan-Camden 64 Diboll 35
Crockett 39 Shepherd 28
Newton 19 West Orange-Stark 7
3-Oct Deweyville .. Open
3-Oct Garrison .. Open
3-Oct Hemphill .. Open


District 12-3A:

Trinity 31 Buffalo 0
Franklin 61 Hearne 0
Leon 18 New Waverly 14
3-Oct Lexington .. Open

Class 2-A, Division I:

District 6-2A:


Paris Chisum 41 Honey Grove 0
3-Oct Rivercrest .. Open
3-Oct Clarksville .. Open
3-Oct Como-Pickton .. Open
3-Oct Quinlan Boles .. Open
3-Oct Wolfe City .. Open

District 7-2A:

3-Oct DeLeon .. Open
3-Oct Goldthwaite .. Open
3-Oct Hamilton .. Open
3-Oct Hico .. Open
3-Oct San Saba .. Open
3-Oct Tolar .. Open

District 8-2A:

3-Oct Axtell .. Open
3-Oct Bosqueville .. Open
3-Oct Crawford .. Open
3-Oct Itasca .. Open
3-Oct Mart .. Open
3-Oct Valley Mills .. Open

District 9-2A:

Harleton 33 Maud 0
3-Oct Big Sandy .. Open
3-Oct Union Grove .. Open
3-Oct Hawkins .. Open
3-Oct Ore City .. Open
3-Oct Simms Bowie .. Open

District 10-2A:

Joaquin 36 Timpson 12
West Sabine 52 Hull-Daisetta 28
3-Oct Beckville .. Open
3-Oct Cushing .. Open
3-Oct San Augustine .. Open
3-Oct Shelbyville .. Open

District 11-2A:

Cross Roads 41 Burkeville 6
3-Oct Alto .. Open
3-Oct Cayuga .. Open
3-Oct Grapeland .. Open
3-Oct Kerens .. Open
3-Oct Price Carlisle .. Open

District 12-2A:

Palestine Westwood 41 Anderson-Shiro 12
West Sabine 52 Hull-Daisetta 28
3-Oct Centerville .. Open
3-Oct Groveton .. Open
3-Oct Lovelady .. Open
3-Oct West Hardin .. Open

District 13-2A:

3-Oct Holland .. Open
3-Oct Moody .. Open
3-Oct Riesel .. Open
3-Oct Rosebud-Lott .. Open
3-Oct Thorndale .. Open
3-Oct Thrall .. Open

Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

Albany 54 Perrin-Whitt 0
Baird 48 Gorman 8
Cross Plains 40 Ranger 28
3-Oct Santo .. Open

District 9-2A:

Era 46 Collinsville 12
Muenster 27 Cumby 0
Lindsay 56 Detroit 6
3-Oct Celeste .. Open

District 10-2A:

Chilton 14 Hubbard 6
Dallas Gateway Charter 34 Frost 13
Wortham 20 Dawson 18
Meridian 48 Italy 26

District 11-2A:

Joaquin 36 Timpson 12
Harleton 33 Maud 0
3-Oct Fruitvale .. Open
3-Oct Mount Enterprise .. Open
3-Oct Overton .. Open
3-Oct Tenaha .. Open


District 12-2A:

Cross Roads 41 Burkeville 6
3-Oct Colmesneil .. Open
3-Oct Evadale .. Open
3-Oct Iola .. Open
3-Oct Normangee .. Open
3-Oct Sabine Pass .. Open

District 13-2A:

Bartlett 48 Granger 18
Bremond 53 Somerville 7
3-Oct Burton .. Open
3-Oct Milano vs *Snook 2A - 13 7:30 PM

Class 1-A, Division I:

District 13-1A:

Abbott 44 Aquilla 40
Bynum 52 Covington 30
Gholson 2 Cranfills Gap 0
Kopperl 55 Penelope 21
3-Oct Blum .. Open

District 14-1A:

Abbott 44 Aquilla 40
Bynum 52 Covington 30
Kopperl 55 Penelope 21
3-Oct Avalon .. Open
3-Oct Coolidge .. Open
3-Oct Milford .. Open


District 15-1A:

Paris Romeo Prep 2 Union Hill 0
Melissa CHANT 63 Irving Universal Academy 18
Heritage Christian HS 48 Savoy 44

4-Oct Campbell vs Carrollton Christian Academy 6MDiv. 2 - 1

District 16-1A:

Apple Springs 42 East Texas Storm HS 12
Leverett's Chapel 68 Ladonia Fannindel 20
Orange Community Christian 64 Chester 53
3-Oct Bloomburg .. Open



Class 1-A, Division II:

District 14-1A:

Gholson 2 Cranfills Gap 0
Walnut Springs 72 Lingleville 27
Jonesboro 41 Trinidad 16
3-Oct Iredell .. Open
3-Oct Morgan .. Open
3-Oct Oglesby .. Open

District 15-1A:

Leverett's Chapel 68 Ladonia Fannindel 20
Jonesboro 41 Trinidad 16
Brenham Christian Academy 47 Mount Calm 34
3-Oct Karnack .. Open
3-Oct Oakwood .. Open


District 16-1A:

Buckholts 79 Temple Holy Trinity 31
3-Oct Calvert .. Open
3-Oct High Island .. Open
3-Oct Prairie Lea at Seguin Lifegate Christian 6MDiv. 3 - 3

TAPPS/Private/Independents:

Dvision II, District 2:

Brook Hill 45 Dallas Shelton School 0
T. K. Gorman 57 Carrollton Prince of Peace 8
Dallas Christian School 49 Tyler Grace Community 35
Tyler All Saints 9 Frisco Legacy Christian 7

Division III, District 2:

Cedar Hill Trinity Christian 78 Dallas Lutheran 0
Dallas First Baptist Academy 48 Garland Christian Academy 0
Waco Reicher 47 Gainesville State School 8
McKinney Christian 23 Irving The Highlands 20

Division III Dist. 3

Austin St. Dominic Savio 34 Austin Texas Sch for the Deaf 8
Shiner St. Paul 48 Marble Falls Faith Academy 13
Temple Central Texas Christian 47 San Antonio St. Gerard 7

4-Oct Hallettsville Sacred Heart vs *Schertz John Paul II 11MDiv. 3


Six-Man, Private:

Division I, District 2:

Boerne Geneva School 48 San Antonio FEAST Homesch. 24
San Marcos Hill Country 52 Christian Academy of SA 6
San Antonio Winston 34 SA River City Believers 18
3-Oct Austin Hill Country .. Open
3-Oct Round Rock Christian .. Open
3-Oct Waco Vanguard College Prep .. Open

Division II, District 2:

Buckholts 79 Temple Holy Trinity 31
Bryan Allen Academy 60 Waco Live Oak 32
3-Oct Dallas Lakehill Prep .. Open
3-Oct Dallas Tyler Street Christian .. Open
3-Oct Greenville Christian at Stephenville Home School T-CAL II -


Division III, District 2:

FW Covenant Classical 56 Bowie Gold-burg 6
Wichita Falls Notre Dame 66 Granbury NCTA 52
Ft. Worth THESA 50 Heath Fulton Academy 34
Richardson Canyon Creek 56 Dallas Fairhill School 7
3-Oct Brownwood Victory Life at San Antonio Sunnybrook T-CAL


TCAF, Division I, District 2:

Waco Methodist Children's Home 50 Westlake Academy 0
Lucas Christian Academy 46 Dallas Academy 0
3-Oct Dallas Inspired Vision .. Open
3-Oct Wylie Prep Academy .. Open

T-CAL Division I:

Bryan Allen Academy 60 Waco Live Oak 32

4-Oct Tyler Kings Academy at Athens Christian Prep T-CAL II - 1

T-CAL, Division II:

Paris Romeo Prep 2 Gilmer Union Hill 0
3-Oct Killeen Memorial Christian .. Open
3-Oct Marshall Christian Academy .. Open

4-Oct Athens Christian Prep vs Tyler Kings Academy T-CAL I - 1

Six-Man, Independent, TAIAO 1:

Temple Centex Home School 54 Waco Parkview Christian 29
Tyler HEAT 62 Greenville Phoenix 8

Six-Man, Independent, TAIAO 2:

Temple Centex Home School 54 Waco Parkview Christian 29

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com