Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East and Central Texas H.S. Schedule (November 6th-November 8th)
Saturday, 25th July 2015 - 5:33PM
East and Central Texas H.S. Schedule (November 6th-November 8th):

Class 6-A:

District 8-6A:

*DeSoto 69 Duncanville 20
*Cedar Hill 37 South Grand Prairie 35
*Mansfield 55 Midlothian 30
Grand Prairie, Bye

District 11-6A:

*Tyler Lee 75 Garland Naaman Forest 27
*Rockwall 63 Garland 33
*Garland Rowlett 48 Garland Sachse 22
*Lakeview Centennial 21 North Garland 6

District 12-6A:

*Waco Midway 43 Killeen Ellison 0
*Belton 45 Harker Heights 40
*Killeen 27 Killeen Shoemaker 14
Copperas Cove, Bye

Class 5-A:

District 8-5A:

*Aledo 63 Cleburne 28
*Burleson 48 Everman 27
*Burleson Centennial 42 Joshua 3
*Crowley 42 Granbury 21

District 15-5A:

*Greenville 21 Pine Tree 11
*Longview 42 Hallsville 28
*Marshall 36 Sulphur Springs 27
*Texas High 29 Mount Pleasant 7

District 16-5A:

*Ennis 41 Corsicana 14
*Lufkin 51 Jacksonville 6
*Lindale 27 Whitehouse 24
*John Tyler 44 Nacogdoches 14

District 17-5A:

*Temple 42 Elgin 14
*Hutto 21 Manor 20
*Waco High 20 Waco University 9
Pflugerville Connally, Bye

District 18-5A:

*A&M Consolidated 63 Livingston 7
*Bryan 56 Bryan Rudder 19
*College Station 63 Conroe Caney Creek 7
*Huntsville 17 Willis 13

Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

*Paris 51 Paris North Lamar 23
*Pittsburg 29 Quinlan Ford 20
*Liberty-Eylau 48 Princeton 27

District 8-4A:

*Athens 52 Wills Point 28
*Crandall 26 Mabank 21
*Van 31 Kaufman 0

District 9-4A:

*Palestine 41 Brownsboro 26
*Carthage 28 Chapel Hill 21
*Kilgore 24 Henderson 18

District 10-4A:

*Bridge City 28 Splendora 19
*Huffman Hargrave 9 Little Cypress-Mauriceville 3
*Jasper 48 Silsbee 7
Cleveland, Bye

District 13-4A:

*Burnet 59 Lampasas 35
*China Spring 17 Gatesville 7
*Waco La Vega 41 Robinson 35

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

*Bullard 35 Canton 21
*Gilmer 63 Rains 27
*Melissa 59 Nevada Community 48

District 6-4A:

*Atlanta 40 Spring Hill 22
*Gladewater 56 Center 22
*Tatum 31 Pleasant Grove 7

District 7-4A:

*Fairfield 41 Lorena 6
*Mexia 45 Groesbeck 15
*Waco Connally 55 Rusk 28

District 8-4A:

*Tarkington 48 Diboll 21
*Coldspring 27 Madisonville 0
*Shepherd 64 Huntington 28

District 9-4A:

*Orangefield 49 Hamshire-Fannett 14
*Hardin-Jefferson 55 Liberty 10
West Orange-Stark, Bye

District 11-4A:

*Caldwell 33 Giddings 32
*Smithville 48 Salado 7
La Grange, Bye

Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

*Commerce 41 Caddo Mills 40
*Red Oak Life 62 Dallas Life Oak Cliff 7
*Sunnyvale 51 Scurry-Rosser 18

District 7-3A:

*New Boston 47 Daingerfield 21
*Redwater 40 Mount Vernon 0
*Winnsboro 28 Prairiland 12

District 8-3A:

*Sabine 65 Harmony 20
*White Oak 45 Jefferson 0
*Mineola 43 Quitman 0

District 9-3A:

*Comanche 38 Hillsboro 9
*McGregor 35 Glen Rose 21
*Whitney 67 Grandview 61
West, Bye

District 10-3A:

*Cameron Yoe 47 Little River Academy 7
*Rockdale 54 Florence 10
*Lago Vista 28 Troy 24

District 11-3A:

*Teague 55 Elkhart 19
*Malakoff 45 Eustace 0
*Palestine Westwood 32 Kemp 13

District 12-3A:

*Kountze 44 Anahuac 3
*Buna 46 Hardin 3
*Kirbyville 34 East Chambers 31
*Woodville 27 Warren 20

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

*Lone Oak 42 Alba-Golden 22
*Paris Chisum 34 Cooper 21
*Edgewood 50 Grand Saline 19

District 7-3A:

*Queen City 33 DeKalb 28
*Paul Pewitt 34 Hooks 21
*Hughes Springs 47 Linden-Kildare 14

District 8-3A:

*Arp 65 Frankston 38
*Elysian Fields 53 Winona 9
*Waskom 63 New Diana 0
*West Rusk 35 Troup 33

District 9-3A:

*Blooming Grove 28 Rice 19
*Palmer 36 Corsicana Mildred 20
*Maypearl 33 Rio Vista 17

District 10-3A:

*Marlin 55 Bruceville-Eddy 7
*Dublin 31 Clifton 19
*Rogers 47 Jarrell 13

District 11-3A:

*Corrigan-Camden 58 Garrison 28
*Crockett 63 Deweyville 22
*Newton 49 Hemphill 0

District 12-3A:

*Buffalo 63 Hearne 14
*Leon 21 Franklin 20
*Trinity 41 Lexington 22
New Waverly, Bye

Class 2-A, Division I:

District 6-2A:

*Rivercrest 35 Como-Pickton 6
*Quinlan Boles 34 Clarksville 0
*Wolfe City 62 Honey Grove 0

District 7-2A:

*Tolar 49 Deleon 7
*Goldthwaite 61 Hamilton 6
*Hico 40 San Saba 0

District 8-2A:

*Axtell 23 Valley Mills 20
*Mart 42 Bosqueville 14
*Crawford 54 Itasca 0

District 9-2A:

*Big Sandy 43 Simms Bowie 12
*Union Grove 22 Harleton 6
*Ore City 49 Hawkins 22

District 10-2A;

*Beckville 28 Joaquin 24
*San Augustine 20 Cushing 8
*West Sabine 34 Shelbyville 6

District 11-2A:

*Alto 68 Cross Roads 6
*Grapeland 42 Cayuga 41
*Carlisle 18 Kerens 14

District 12-2A:

*Centerville 55 Anderson-Shiro 12
*Groveton 32 West Hardin 24
*Lovelady 34 Hull-Daisetta 26

District 13-2A:

*Thorndale 34 Moody 32
*Thrall 37 Rosebud-Lott 12
Holland at *Riesel-Canceled

Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

*Albany 63 Baird 34
*Perrin-Whitt 28 Cross Plains 12
*Santo 48 Gorman 6
Ranger, Bye

District 9-2A:

7-Nov Celeste vs *Detroit 2A - 9 7:30 PM
*Lindsay 48 Cumby 0
*Muenster 42 Era 14
Collinsville, Bye

District 10-2A:

*Chilton 41 Dawson 13
*Dallas Gateway Charter 22 Italy 21
*Frost 33 Wortham 12
*Hubbard 54 Meridian 6

District 11-2A:

*Timpson 54 Fruitvale 6
*Overton 30 Maud 28
*Tenaha 55 Mount Enterprise 26

District 12-2A:

*Colmesneil 39 Burkeville 24
*Evadale 48 Sabine Pass 8
*Iola 57 Normangee 12

District 13-2A:

*Bremond 51 Bartlett 6
*Burton 38 Somerville 12
*Milano 55 Granger 6
Snook, Bye

Class 1-A, Division I:

District 13-1A:

*Aquilla 45 Kopperl 0
*Covington 58 Gholson 33
Blum, Bye

District 14-1A:

*Abbott 58 Coolidge 50
*Bynum 68 Avalon 66
*Milford 47 Penelope 0

District 15-1A:

*Campbell 56 Irving Universal Academy 0
*Savoy 92 Union Hill 45

District 16-1A:

*Leverett's Chapel 52 Apple Springs 8
Bloomburg, Bye
Chester, Bye

Class 1-A, Division II:

District 14-1A:

*Iredell 68 Walnut Springs 54
*Jonesboro 52 Morgan 0
*Oglesby 2 Cranfills Gap 0

District 15-1A:

*Oakwood 52 Karnack 0
*Mount Calm 58 Ladonia Fannindel 13
Trinidad, Bye

District 16-1A:

*Calvert 78 Prairie Lea 0
8-Nov Buckholts vs *High Island 1A - 16 2:00 PM

TAPPS/Private/Independent:

Division III, District 2:

*Bullard Brook Hill 40 Tyler All Saints 13
*Dallas Christian School 42 Carrollton Prince of Peace 0
*Frisco Legacy Christian 51 Dallas Shelton School 20
*Tyler T. K. Gorman 28 Tyler Grace Community 14

Division III, District 2:

*Cedar Hill Trinity Christian 48 Dallas First Baptist Academy 28
*McKinney Christian 56 Dallas Lutheran 0
*Waco Reicher 44 Irving The Highlands School 0
7-Nov Gainesville State School at *Garland Christian Academy 11MDiv.

Division III, District 3:

*Austin Texas Sch for the Deaf 36 Temple Central Texas Chr. 29
*Hallettsville Sacred Heart 41 San Antonio St. Gerard 0
*Schertz John Paul II 24 Marble Falls Faith Academy 13
Shiner St. Paul, Bye


Six-Man:

Division I, District 2:

*Austin Hill Country 47 Christian Academy of SA 0
*Boerne Geneva School 69 Round Rock Christian 22
*Waco Vanguard College Prep 72 San Antonio Winston 32

Division II, District 2:

*Waco Live Oak 2 Greenville Christian 0
*Dallas Tyler Street Christian 52 Dallas Lakehill Prep 20
7-Nov Temple Holy Trinity at Kerrville Our Lady of the Hills 6MDiv.

Division II, District 3:

*Cedar Park Summit Christian 60 Bulverde Bracken Christian 46
*San Antonio Castle Hills 46 Round Rock Concordia 38
7-Nov Kerrville Our Lady of the Hills vs Temple Holy Trinity 6MDiv.
8-Nov Austin Veritas Academy vs *New Braunfels Christian 6MDiv.

Division III, District 2:

*Granbury NCTA 66 Heath Fulton Academy 20
8-Nov FW Covenant Classical vs *Richardson Canyon Creek 6MDiv.
Longview Trinity S/of TX, Bye
Brownwood Victory Life, Bye

TCAF, Division I, District 2:

Waco Methodist Children's Home 74 Willow Park Trinity 72

T-CAL, Division I, Division I:

Corsicana Legacy Bible, Bye
Tyler Kings Academy, Bye

T-CAL, Division II, Division 2:

Athens Christian Prep, Bye
Killeen Memorial Christian, Bye
Marshall Christian Academy, Bye
Paris Romeo Prep, Bye

Six-Man, Independent, TAIAO 1:

Temple Centex H/Sch, Bye
Tyler HEAT, Bye

Six-Man, Independent, TAIAO 2:

Waco Parkview Christian, Bye

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com