Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
Thursday, September 3rd-Saturday, September 5th:
Monday, 7th September 2015 - 6:19PM
Thursday, September 3rd-Saturday, September 5th:

Class 6-A:

District 11-6A:

Mesquite 31 Garland 29
Richardson Berkner 33 Naaman Forest 30
Rowlett 44 Lake Highlands 21
Sachse 44 Plano West 34
Lakeview Centennial 47 Richardson 7
North Garland 38 Dallas White 37
Euless Trinity 41 Rockwall 16
Lufkin 52 Tyler Lee 49

District 12-6A:

Round Rock Stony Point 27 Harker Heights 0
Pflugerville Hendrickson 45 Belton 40
Lake Travis 56 Copperas Cove 13
Mansfield 45 Waco Midway 44
Round Rock 34 Killeen 10
Killeen Ellison 28 Bryan Rudder 21
Killeen Shoemaker 21 Manor 6

Class 5-A:

District 15-5A:

Royse City 60 Greenville 41
Hallsville 23 Nacogdoches 20
Gilmer 35 Pine Tree 19
Marshall 55 Crandall 7
Liberty-Eylau 49 Mount Pleasant 21
Sulphur Springs 20 Sherman 17
Texas High 28 Arkansas High, AR 14
Longview 31 John Tyler 14

District 16-5A:

Whitehouse 51 Chapel Hill 21
Corsicana 37 The Colony 35
Denton Guyer 22 Ennis 19
Palestine 40 Jacksonville 33
Carthage 24 Lindale 20
Lufkin 52 Tyler Lee 49
Hallsville 23 Nacogdoches 20
Longview 31 John Tyler 14

District 17-5A:

Bastrop 36 Elgin 26
Waco La Vega 27 Hutto 21
Killeen Shoemaker 21 Manor 6
Pflugerville Connally 41 Bastrop Cedar Creek 0
Austin Westlake 28 Temple 17
Waco High 21 College Station 20
Georgetown East View 34 Waco University 28

District 18-5A:

Willis 73 Houston Lee 0
Bryan 48 Conroe 14
Killeen Ellison 28 Bryan Rudder 21
Waco High 21 College Station 20
Tomball 54 Conroe Caney Creek 26
Huntsville 47 Humble Kingwood Park 28
Livingston 32 Cleveland 15
Richmond Foster 45 A&M Consolidated 34


Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

Paris 72 Melissa 31
North Lamar 55 Whitesboro 20
Pittsburg 49 Gladewater 36
FW Arlington Heights 39 Princeton 29
Quinlan Ford 33 Commerce 30
Liberty-Eylau 49 Mount Pleasant 21

District 8-4A:

Diboll 36 Athens 34
Marshall 55 Crandall 7
Kaufman 49 Fairfield 34
Mabank 35 Canton 34
Van 55 Spring Hill 21
Wills Point 33 Ferris 30

District 9-4A:

Whitehouse 51 Chapel Hill 21
Bullard 35 Brownsboro 14
Carthage 24 Lindale 20
Henderson 39 Atlanta 38
Palestine 40 Jacksonville 33
CC Flour Bluff 42 Kilgore 17

District 10-4A:

Bridge City 18 Newton 13
Cleveland 53 Livingston 0
New Caney 63 Huffman Hargrave 13
Jasper 42 Vidor 20
Barbers Hill 28 Little Cypress-Mauriceville 7
Silsbee 60 Coldspring-Oakhurst 22
Splendora 27 San Augustine 26

District 13-4A:

Abilene Wylie 43 Burnet 23
China Spring 59 Waco Connally 12
Stephenville 28 Gatesville 21
Lampasas 42 Lago Vista 28
Lorena 41 Robinson 35
Waco La Vega 27 Hutto 21

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

Bullard 35 Brownsboro 14
Mabank 35 Canton 34
Emory Rains 50 Cooper 0
Gilmer 35 Pine Tree 19
Melissa 72 Paris 31
Nevada Community 48 Farmersville 40

District 6-4A:

Henderson 39 Atlanta 38
Center 36 Buna 0
Pittsburg 49 Gladewater 36
Van 55 Spring Hill 21
Pleasant Grove 56 New Boston 7
4-Sep Tatum ..Open

District 7-4A:

Groesbeck 44 Paul Kane Canada, CA 16
Kaufman 49 Fairfield 34
Lorena 41 Robinson 35
Mexia 27 Teague 20
Crockett 48 Rusk 27
China Spring 59 Waco Connally 12

District 8-4A:

East Chambers 28 Tarkington 0
Silsbee 60 Coldspring 22
Diboll 36 Athens 34
Huntington 14 Hardin 0
Franklin 63 Madisonville 28
Shepherd 29 Kountze 14

District 11-4A:

Caldwell 41 Hearne 6
Giddings 35 Wimberley 24
La Grange 46 Columbus 17
West 49 Salado 6
Fischer Canyon Lake 25 Smithville 14

Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

Caddo Mills 35 Lone Oak 17
Quinlan Ford 33 Commerce 30
Dallas Life Oak Cliff 40 Blooming Grove 35
Red Oak Life 52 Itasca 0
Scurry-Rosser 21 Kemp 14
Eustace 45 Sunnyvale 28

District 7-3A:

Malakoff 44 Daingerfield 28
White Oak 59 Mount Vernon 8
Pleasant Grove 56 New Boston 7
Prairiland 46 Queen City 8
Hooks 45 Redwater 14
Mineola 35 Winnsboro 14

District 8-3A:

Palestine Westwood 34 Harmony 33
Frankston 52 Sabine 50
Elysian Fields 19 Jefferson 7
Mineola 35 Winnsboro 14
Tyler T. K. Gorman 43 Quitman 12
White Oak 59 Mount Vernon 8

District 9-3A:

Grandview 47 Wichita Falls Hirschi 8
Comanche 31 Tolar 14
Glen Rose 14 Carrollton Ranchview 10
Troy 56 Hillsboro 6
McGregor 43 Marlin 14
West 49 Salado 6
Whitney 43 Wilmer-Hutchins 32

District 10-3A:

Cameron Yoe 67 Lexington 12
Jarrell 32 Florence 6
Lampasas 42 Lago Vista 28
Academy 36 Rogers 0
Rockdale 42 Taylor 28
Troy 56 Hillsboro 6

District 11-3A:

Leon 30 Elkhart 23
Eustace 45 Sunnyvale 28
Scurry-Rosser 21 Kemp 14
Malakoff 44 Daingerfield 28
Palestine Westwood 34 Harmony 33
Mexia 27 Teague 20

District 12-3A:

Hamshire-Fannett 35 Anahuac 0
Center 36 Buna 0
East Chambers 28 Tarkington 0
Huntington 14 Hardin 0
Kirbyville 24 Orangefield 14
Shepherd 29 Kountze 14
Deweyville 28 Warren 21
Woodville 35 Joaquin 22

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

Alba-Golden 14 Hawkins 2
Rains 50 Cooper 0
Edgewood 34 Clarksville 32
Winona 28 Grand Saline 24
Caddo Mills 35 Lone Oak 17
Whitewright 27 Paris Chisum 26

District 7-3A:

Maud 21 DeKalb 18
Hooks 45 Redwater 14
Hughes Springs 58 Arp 48
Ore City 38 Linden-Kildare 21
Waskom 30 Paul Pewitt 0
Prairiland 46 Queen City 8

District 8-3A:

Hughes Springs 58 Arp 48
Elysian Fields 19 Jefferson 7
Frankston 52 Sabine 50
Tyler Grace Community 44 New Diana 6
Alto 30 Troup 7
4-Sep Waskom vs Paul Pewitt 7:30 PM
Winona 28 Grand Saline 24
West Rusk 35 Union Grove 7

District 9-3A:

Dallas Life Oak Cliff 40 Blooming Grove 35
Corsicana Mildred 34 Kerens 32
Maypearl 31 Italy 0
Fort Worth Southwest Christian 48 Palmer 6
Rice 23 Frost 6
Santo 32 Rio Vista 26

District 10-3A:

Axtell 31 Bruceville-Eddy 28
Clifton 40 Rosebud-Lott 13
Albany 40 Dublin 14
Jarrell 32 Florence 6
McGregor 43 Marlin 14
Academy 36 Rogers 0

District 11-3A:

Corrigan-Camden 74 Groveton 33
Crockett 48 Rusk 27
Deweyville 28 Warren 21
Shelbyville 20 Garrison 12
West Sabine 48 Hemphill 14
Bridge City 18 Newton 13

District 12-3A:

Buffalo 62 Somerville 0
Franklin 63 Madisonville 28
Caldwell 41 Hearne 6
Leon 30 Elkhart 23
Cameron Yoe 67 Lexington 12
Lovelady 60 New Waverly 14
Trinity 31 Centerville 20

Class 2-A, Division I:

District 6-2A:

Big Sandy 54 Rivercrest 22
Edgewood 34 Clarksville 32
Bells 50 Como-Pickton 6
Honey Grove 22 Cumby 14
Leonard 28 Quinlan Boles 7
Blue Ridge 39 Wolfe City 6

District 7-2A:

Mason 35 DeLeon 0
Goldthwaite 34 Tuscola Jim Ned 14
Hamilton 14 Moody 9
Crawford 20 Hico 7
San Saba 28 Harper 19
Comanche 31 Tolar 14

District 8-2A:

Valley Mills 29 Millsap 12
Axtell 31 Bruceville-Eddy 28
Bosqueville 35 Hubbard 6
Crawford 20 Hico 7
Red Oak Life 56 Itasca 0
Mart 70 Normangee 34


District 9-2A:

Big Sandy 54 Rivercrest 22
Harleton 30 Timpson 6
Alba-Golden 14 Hawkins 2
Ore City 38 Linden-Kildare 21
Detroit 20 Simms Bowie 12
West Rusk 35 Union Grove 7

District 10-2A:

Beckville 49 Grapeland 21
Wortham 25 Cushing 14
Woodville 35 Joaquin 22
West Sabine 48 Hemphill 14
Splendora 27 San Augustine 26
Shelbyville 20 Garrison 12

District 11-2A:

Alto 30 Troup 7
Frisco Legacy Christian 42 Cayuga 14
Beckville 49 Grapeland 21
Corsicana Mildred 34 Kerens 32
Cross Roads 27 Dawson 20
Carlisle 34 Mount Enterprise 8

District 12-2A:

Anderson-Shiro 20 Milano 0
Trinity 31 Centerville 20
Corrigan-Camden 74 Groveton 33
Burkeville 26 Hull-Daisetta 8
Lovelady 60 New Waverly 14
West Hardin 54 Colmesneil 12

District13-2A:

Holland 42 Granger 12
Hamilton 14 Moody 9
Meridian 33 Riesel 28
Clifton 40 Rosebud-Lott 13
Bremond 55 Thorndale 0
Thrall 41 Bartlett 6

Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

Albany 40 Dublin 14
Baird 15 Menard 13
Cross Plains 41 Fort Worth Calvary Academy 0
Perrin-Whitt 47 Roby 6
Haskell 50 Ranger 0
Santo 32 Rio Vista 26

District 9-2A:

Tom Bean 26 Celeste 25
Sadler S&S Consolidated 35 Collinsville 6
Honey Grove 22 Cumby 14
Detroit 20 Simms Bowie 12
Chico 49 Era 32
Lindsay 20 Valley View 7
Muenster 42 Nocona 6

District 10-2A:

Burton 28 Chilton 19
Fort Worth Temple Christian 35 Dallas Gateway Charter 18
Cross Roads 27 Dawson 20
Rice 23 Frost vs Rice 6
Bosqueville 35 Hubbard 6
Maypearl 31 Italy 0
Meridian 33 Riesel 28
Wortham 25 Cushing 14

District 11-2A:

Maud 21 DeKalb 18
Carlisle 34 Mount Enterprise 8
Tyler All Saints 44 Overton 30
Bullard Brook Hill 33 Tenaha 32
Harleton 30 Timpson 6

District 12-2A:

Burkeville 26 Hull-Daisetta 8
West Hardin 54 Colmesneil 12
Evadale 47 Magnolia Legacy Prep 12
Mart 70 Normangee 34
Cypress Community Christian 42 Sabine Pass 0
4-Sep Iola ..Open

District 13-2A:

Bremond 55 Thorndale 0
Thrall 41 Bartlett 6
Burton 28 Chilton 19
Holland 42 Granger 12
Anderson-Shiro 20 Milano 0
Snook 32 Bryan Brazos Christian 30
Buffalo 62 Somerville 0

Class 1-A, Division I:

District 13-1A:

Coolidge 55 Aquilla 8
Blum 52 Rockwall Heritage Christian 32
Watauga Harvest Christian 56 Covington 0
Gholson 51 Oglesby 42
Evant 63 Kopperl 18

District 14-1A:

Walnut Springs 54 Avalon 6
Iredell 63 Bynum 18
Coolidge 55 Aquilla 8
Milford 51 Saint Jo 0
4-Sep Penelope ..Open
4-Sep Abbott ..Open

District 15-1A:

FW THESA H/School 35 Savoy 29
Wylie Prep Academy 84 Campbell 36
Union Hill 45 Canton EXEL HS 36
Founders Classical Academy 54 Irving Universal Academy 8


District 16-1A:

Apple Springs 48 Conroe Lifestyle Christian 0
Chester 1 Baytown Christian 0
Leverett's Chapel 50 Tyler HEAT 26
4-Sep Bloomburg ..Open

Class 1-A, Division II:

District 14-1A:

Iredell 63 Bynum 18
Jonesboro 65 Buckholts 0
Walnut Springs 54 Avalon 6
Gholson 51 Oglesby 42
4-Sep Morgan ..Open
4-Sep Cranfills Gap ..Open


District 15-1A:

Tioga 56 Ladonia Fannindel 7
Mount Calm 80 Bryan Allen Academy 52
Houston Emery-Weiner School 70 Oakwood 24
Dallas Inspired Vision 70 Trinidad 20
4-Sep Karnack ..Open

District 16-1A:

Jonesboro 65 Buckholts 0
Calvert 46 Denton Calvery 0
Katy Faith West Academy 70 High Island 53
Round Rock Concordia 47 Prairie Lea 14

TAPPS/Private/Independent:

Division II, Districtv2:

Tyler All Saints 44 Overton 30
Bullard Brook Hill 33 Tenaha 32
Carrollton Prince of Peace 23 McKinney Christian 20
Dallas Christian School 42 Dallas First Baptist Academy 0
Frisco Legacy Christian 42 Cayuga 13
Tyler Grace Community 44 New Diana 0
Tyler T. K. Gorman 43 Quitman 12
Colleyville Covenant Christian 45 Dallas Shelton School 31

Division III, District 2:

Arlington Oakridge 36 Cedar Hill Trinity Christian 29
Dallas Covenant 50 Garland Christian Academy 0
Dallas Christian School 42 Dallas First Baptist Academy 0
Dallas A+ Academy 58 Gainesville State School 0
Carrollton Prince of Peace 23 McKinney Christian 20
Waco Reicher 49 Austin St. Dominic Savio 7
4-Sep Irving The Highlands School vs Flower Mound Coram Deo 7:30 PM


Division III, District 3:

Flatonia 38 Hallettsville Sacred Heart 22
Boerne Geneva School 20 Marble Falls Faith Academy 14
Charlotte 44 San Antonio St. Gerard 0
Schertz John Paul II 36 Austin Eastside Memorial 0
Shiner St. Paul 47 Bryan St. Joseph 0
4-Sep Temple Central Texas Chr. at Houston Northside 7:30 PM
3-Sep Austin Texas Sch for the Deaf ..Open

11-Man, Independent:

Houston Northside HS 28 Waco Texas Wind 21

TAPPS, Independent:

Division I, District 2:

Waco Methodist Children's Home 86 Giddings State School 68
Sugar Land Logos Prep 66 Round Rock Christian 8
Cedar Park Summit Christian 50 Waco Vanguard College Prep 0
Abilene Christian 59 Austin Brentwood Christian 51
Austin Hill Country 32 Fredericksburg Heritage Sch. 22
4-Sep San Antonio Winston vs New Braunfels Christian 7:30 PM



Division II, District 2:

Temple Centex H/Sch 51 Temple Holy Trinity 18
Waco Live Oak 55 Waco Parkview Christian 7
McKinney The Cornerstone 42 Dallas Lakehill Prep 21
Dallas Tyler Street Christian 50 Dallas Fairhill School 0

Division II, District 3:

Austin Veritas Academy 61 Seguin Lifegate Christian 28
Cedar Park Summit Christian 50 Waco Vanguard College Prep 0
Round Rock Concordia 47 Prairie Lea 14
4-Sep New Braunfels Christian at San Antonio Winston 7:30 PM
San Antonio FEAST Homesch. 52 San Antonio Castle Hills 7
4-Sep Bulverde Bracken Christian ..Open
4-Sep Kerrville Our Lady of the Hills ..Open

Division III, District 2:

Athens Christian Prep 46 Brownwood Victory Life 0
Calvert 46 Denton Calvery 0
4-Sep Granbury NCTA vs Mineral Wells Community 7:30 PM
4-Sep Richardson Canyon Creek at Carrollton Christian Academy 7:30 PM
4-Sep FW Covenant Classical ..Open
4-Sep Longview Trinity S/of TX ..Open


TCAF, Division I, District 2:

Waco Methodist Children's Home 86 Giddings State School 68
Wylie Prep Academy 84 Campbell 36
Dallas Inspired Vision 70 Trinidad 20
Westlake Academy 2 Weatherford Home School 0
5-Sep Lucas Christian Academy vs Red Oak Ovilla Christian 5:00 PM
4-Sep Dallas Academy ..Open


T-CAL, Division I, Division 1:

Mount Calm 80 Bryan Allen Academy 52
Crosby Victory in Praise 56 Houston Clear Lake Christian 6
4-Sep Bryan Christian Homeschool at Bellville Faith Academy 7:30 PM
4-Sep SA Atonement Academy vs Medina 7:30 PM
4-Sep Corsicana Legacy Bible ..Open
4-Sep EP Faith Christian ..Open
4-Sep Greenville Phoenix ..Open
4-Sep Houston Mount Carmel ..Open
4-Sep Houston Sanchez ..Open
4-Sep Tyler Kings Academy ..Open

T-CAL, Division II, Division 2:

Killeen Memorial Christian 45 SA Town East Chr HS 0
Marshall Christian Academy 76 Joshua Johnson County 31
Great Hearts Monte Vista HS 71 San Antonio River City 54
4-Sep Lockhart Lighthouse Christian at San Marcos Hill Country 7:30 PM
4-Sep C.C. Arlington Heights at SA FEAST JV 7:30 PM
C.C. WINGS Home School 54 San Antonio Sunnybrook 6
5-Sep Corpus Christi Annapolis vs Victoria Home School 1:00 PM
4-Sep Paris Romeo Prep ..Open
4-Sep Pasadena Faith Christian ..Open
4-Sep West Columbia Charter Sch ..Open
4-Sep Fort Bend Chargers Home Sch ..Open

TAIAO, Six-Man, Independent, Division 1:

Leverett's Chapel 50 Tyler HEAT 26
Temple Centex H/Sch 51 Temple Holy Trinity 18


TAIAO, Six-Man, Independent, Division 2:

Waco Live Oak 55 Waco Parkview Christian 7

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com