Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
Week 7: Thursday, October 8th-Saturday, October 10th
Sunday, 18th October 2015 - 12:39PM
Thursday, October 8th-Saturday, October 10th

Class 6-A:

District 11-6A:

Garland, Naaman Forest, Rowlett, Sachse, Lakeview Centennial, North Garland, Rockwall, Tyler Lee (Bye)

District 12-6A:

*Belton 45 Killeen 7
*Copperas Cove 36 Killeen Ellison 27
*Waco Midway 50 Killeen Shoemaker 13
Harker Heights, Bye

Class 5-A:

District 15-5A:

*Greenville 21 Sulphur Springs 13
*Hallsville 24 Mount Pleasant 7
*Marshall 28 Longview 25
*Texas High 38 Pine Tree 16

District 16-5A:

*Corsicana 35 Nacogdoches 17
*Ennis 43 Whitehouse 21
*Lindale 35 Jacksonville 28
*John Tyler 41 Lufkin 38

District 17-5A:

*Manor 57 Elgin 22
*Waco High 35 Hutto 28
*Temple 69 Pflugerville Connally 14
9-Oct Waco University ...Open

District 18-5A:

*A&M Consolidated 30 Bryan 21
*Willis 52 Bryan Rudder 20
*College Station 86 Livingston 23
*Huntsville 59 Conroe Caney Creek 0

Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

*Liberty-Eylau 52 Paris 38
*Pittsburg 49 North Lamar 28
*Princeton 50 Quinlan Ford 7

District 8-4A:

*Athens 33 Van 28
*Kaufman 40 Crandall 0
*Wills Point 17 Mabank 7

District 9-4A:

*Brownsboro 29 Chapel Hill 14
*Carthage 35 Henderson 15
*Kilgore 51 Palestine 0

District 10-4A:

*Jasper 48 Bridge City 47
*Little Cypress-Mauriceville 55 Cleveland 6
*Huffman Hargrave 45 Splendora 14
9-Oct Silsbee ...Open

District 13-4A:

*China Spring 42 Burnet 20
*Waco La Vega 42 Gatesville 21
*Robinson 21 Lampasas 14

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

*Bullard 47 Rains 10
*Canton 42 Nevada Community 14
*Gilmer 60 Melissa 0

District 6-4A:

*Atlanta 53 Pleasant Grove 31
*Center 56 Spring Hill 10
*Gladewater 51 Tatum 12

District 7-4A:

*Fairfield 49 Waco Connally 35
*Lorena 17 Groesbeck 14
*Mexia 47 Rusk 21

District 8-4A:

*Tarkington 41 Huntington 20
*Coldspring 48 Shepherd 38
*Diboll 28 Madisonville 21

District 9-4A:

*Orangefield 24 Hardin-Jefferson 23
*West Orange-Stark 49 Liberty 0
Hamshire-Fannett, Bye

District 11-4A:

*Caldwell 56 Salado 13
*La Grange 51 Smithville 13
Giddings, Bye

Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

*Caddo Mills 36 Dallas Life Oak Cliff 23
*Scurry-Rosser 62 Commerce 47
*Sunnyvale 28 Red Oak Life 21

District 7-3A:

*Daingerfield 35 Winnsboro 7
*New Boston 47 Mount Vernon 26
*Redwater 13 Prairiland 0

District 8-3A:

*Harmony 39 Quitman 7
*Sabine 29 Jefferson 26
*Mineola 28 White Oak 13

District 9-3A:

*Comanche 29 Whitney 0
*Glen Rose 56 Hillsboro 12
*Grandview 59 West 42
McGregor, Bye

District 10-3A:

*Cameron Yoe 27 Rockdale 6
*Lago Vista 35 Florence 21
*Troy 24 Academy 7

District 11-3A:

*Elkhart 17 Eustace 8
*Teague 54 Kemp 14
*Malakoff 43 Palestine Westwood 35

District 12-3A:

*Buna 61 Anahuac 18
*East Chambers 69 Warren 6
*Hardin 19 Kountze 14
*Kirbyville 60 Woodville 20

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

*Alba-Golden 14 Edgewood 13
*Lone Oak 13 Cooper 6
*Grand Saline 57 Paris Chisum 30

District 7-3A:

*Paul Pewitt 37 DeKalb 18
*Hooks 40 Linden-Kildare 13
*Hughes Springs 43 Queen City 24

District 8-3A:

*Waskom 55 Arp 23
*Frankston 30 Troup 10
*West Rusk 28 Winona 21
*Elysian Fields 46 New Diana 6

District 9-3A:

*Blooming Grove 27 Maypearl 17
*Rio Vista 49 Corsicana Mildred 22
*Palmer 27 Rice 26

District 10-3A:

*Dublin 23 Bruceville-Eddy 0
*Jarrell 27 Clifton 24
*Marlin 17 Rogers 14

District 11-3A:

*Crockett 71 Corrigan-Camden 22
*Newton 58 Deweyville 0
*Garrison 27 Hemphill 0

District 12-3A:

*Buffalo 49 New Waverly 7
*Trinity 63 Hearne 6
*Lexington 13 Leon 12
Franklin, Bye

Class 2-A, Division I:

District 6-2A:

*Rivercrest 38 Wolfe City 32
*Clarksville 39 Como-Pickton 0
*Quinlan Boles 22 Honey Grove 14

District 7-2A:

*Hico 33 DeLeon 7
*Goldthwaite 46 San Saba 6
*Tolar 62 Hamilton 0

District 8-2A:

*Bosqueville 56 Axtell 14
*Crawford 49 Valley Mills 8
*Mart 56 Itasca 0

District 9-2A:

*Union Grove 16 Big Sandy 12
*Harleton 17 Hawkins 14
*Ore City 54 Simms Bowie 0

District 10-2A:

*Beckville 45 Cushing 14
*Shelbyville 48 Joaquin 0
*San Augustine 29 West Sabine 26

District 11-2A:

*Alto 48 Grapeland 28
*Cayuga 42 Kerens 35
*Carlisle 50 Cross Roads 6

District 12-2A:

*Anderson-Shiro 39 West Hardin 8
*Lovelady 64 Centerville 28
*Groveton 62 Hull-Daisetta 0

District 13-2A:

*Holland 20 Moody 13
*Thrall 31 Riesel 7
*Rosebud-Lott 22 Thorndale 19

Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

*Albany 48 Baird 6
*Cross Plains 52 Ranger 24
*Santo 41 Perrin-Whitt 0

District 9-2A:

*Era 36 Celeste 7
*Lindsay 42 Collinsville 14
*Detroit 28 Cumby 24
Muenster, Bye

District 10-2A:

*Chilton 28 Wortham 14
*Hubbard 44 Dallas Gateway Charter 28
*Italy 26 Dawson 14
*Meridian 65 Frost 41

District 11-2A:

*Timpson 42 Mount Enterprise 14
*Tenaha 47 Maud 13
Overton, Bye

District 12-2A:

*Burkeville 37 Sabine Pass 7
*Normangee 40 Colmesneil 0
*Iola 54 Evadale 20

District 13-2A:

*Somerville 14 Bartlett 8
*Bremond 47 Snook 14
*Milano 20 Burton 13
Granger, Bye

Class 1-A, Division I (Six-Man):

District 13-1A:

*Blum 76 Covington 30
*Gholson 62 Kopperl 20
Aquilla, Bye

District 14-1A:

*Abbott 49 Bynum 0
*Milford 48 Avalon 16
*Coolidge 61 Penelope 0

District 15-1A:

Union Hill 56 Leverett's Chapel 6
Dallas Tyler Street Christian 60 Irving Universal Academy 14
Savoy, Bye

District 16-1A:

Oakwood 54 Apple Springs 6
Union Hill 56 Leverett's Chapel 6
Bloomburg, Bye
Chester, Bye

Class 1-A, Division II (Six-Man):

District 14-1A:

*Iredell 58 Morgan 6
*Jonesboro 75 Oglesby 6
*Walnut Springs 1 Cranfills Gap 0

District 15-1A:

*Ladonia Fannindel 69 Trinidad 31
*Mount Calm 58 Founders Classical Academy 6
*Oakwood 54 Apple Springs 6
Karnack, Bye

District 16-1A:

High Island 47 Fruitvale 0
Arlington Heights Christian 51 Prairie Lea 6
Calvert 37 Crowell 34
Buckholts, Bye

TAPPS/Private/Independent:

Division II, District 2:

*Grace Community 31 Brook Hill 21
*Carrollton Prince of Peace 48 Dallas Shelton School 20
*Dallas Christian School 53 Frisco Legacy Christian 0
*Tyler T. K. Gorman 49 Tyler All Saints 21

Division III, District 2:

*Cedar Hill Trinity Christian 61 Gainesville State School 0
*Waco Reicher 42 Dallas Covenant 0
*Dallas First Baptist Academy 48 McKinney Christian 6
*Irving The Highlands School 31 Garland Christian Academy 13

Division III, District 3:

*Shiner St. Paul 49 Austin Texas Sch for the Deaf 0
*Marble Falls Faith Academy 57 San Antonio St. Gerard 0
*Temple Central Texas Chr. 34 Schertz John Paul II 33
Halletsville Sacred Heart, Bye

11-Man, Independent:

9-Oct Waco Texas Wind, Bye

Six-Man:

Division I, District 2:

*Austin Hill Country 70 Giddings State School 51
*Waco Vanguard College Prep 59 Round Rock Christian 14
10-Oct Austin Brentwood Christian vs Spring Branch Living Rock 2:00 PM
San Antonio Winston, Bye

Division II, District 2:

Dallas Lakehill Prep 20 Melissa CHANT 7
Athens Christian Prep 77 Temple Holy Trinity 34
Dallas Tyler Street Christian 60 Irving Universal Academy 14
Waco Live Oak, Bye
Greenville Christian, Bye

Division III, District 2:

Athens Christian Prep 77 Temple Holy Trinity 34
*Granbury NCTA 58 Richardson Canyon Creek 12
9-Oct Heath Fulton Academy at *Longview Trinity School of Texas 7:30PM
Brownwood Victory Life, Bye
Fort Worth Covenant Classical, Bye

TCAF, Division I, District 2:

*Waco Methodist Children's Home 66 Dallas Academy 20
*Dallas Inspired Vision 54 Westlake Academy 48
*Lucas Christian Academy 68 Wylie Prep Academy 22

T-CAL, Division I:

Temple Centex Home School 60 Bryan Allen Academy 52
Bryan Christian Homeschool 58 Crosby Victory in Praise 13
Gorman 58 Tyler Kings Academy 19
9-Oct Corsicana Legacy Bible ...Open


T-CAL, Division II:

Marshall Christian Academy 65 Tyler HEAT 45
Paris Romeo Prep, Bye
Killeen Memorial Christian, Bye

Six-Man, TAIAO, Division I:

Mount Calm 58 Founders Classical Academy 6
Dallas Lakehill Prep 20 Melissa CHANT 7
Temple Centex Home School 60 Bryan Allen Academy 52
Marshall Christian Academy 65 Tyler HEAT 45

Six-Man, TAIAO, Division II:

9-Oct Waco Parkview Christian ...Open

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com