Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
Texas H.S. Football Bi-District Playoff Scores...
Sunday, 15th November 2015 - 7:49PM
CLASS 6A

DIVISION I

Region I

Bidistrict

Amarillo Tascosa 66 El Paso El Dorado 44

Odessa Permian 49 Arlington Bowie 12

Denton Ryan 56 Plano East 33

South Grand Prairie 24 Euless Trinity 21

Amarillo 44 El Paso Montwood 27

Arlington Martin 76 Midland 18

Allen 50 Byron Nelson 14

DeSoto 35 Coppell 31


Region II

Bidistrict

Dallas Skyline 21 Lake Highlands 10

Rowlett 65 Belton 64

Round Rock Cedar Ridge 47 Austin Bowie 17

Humble Atascocita 32 Klein Collins 27

North Mesquite 56 Irving MacArthur 25

Killeen Shoemaker 10 Sachse 7

Austin Westlake 35 Round Rock 14

The Woodlands 16 Klein Oak 7



Class 6-A, Division II:
Region I:

El Paso Americas 35 Lubbock Monterey 28

San Angelo Central 45 Arlington 28

Denton Guyer 41 Lewisville Hebron 26

Southlake Carroll 37 Cedar Hill 33

El Paso Eastwood 47 Wolfforth Frenship 40

Arlington Lamar 39 Abilene 33

Flower Mound Marcus 57 Keller Fossil Ridge 14

Mansfield 45 Colleyville Heritage 22


Region II:

Dallas Jesuit 42 Mesquite Horn 21

Rockwall 67 Copperas Cove 35

Pflugerville Hendrickson 64 Austin High 13

Spring 28 The Woodlands College Park 10

Highland Park 38 Irving Nimitz 12

Waco Midway 41 Garland 20

Lake Travis 48 Pflugerville 0

Spring Westfield 35 Humble Kingwood 14



Class 5-A, Division I:
Region II:

Wylie 31 Frisco Wakeland 21

Rockwall-Heath 27 Carrollton Creekview 7

Mansfield Summit 35 Dallas Kimball 7

Longview 31 Lufkin 10

Wylie East 71 The Colony 48

Mesquite Poteet 40 Carrollton Smith 0

Mansfield Lake Ridge 63 Dallas Samuell 12

Tyler John Tyler 48 Texarkana Texas High 21


Region III:

Temple 62 Willis 6

Houston Stratford 59 Houston Waltrip 0

Houston King 32 Beaumont Central 31

Richmond Foster 31 Fort Bend Elkins 7

Bryan 31 Manor 21

Magnolia West 54 Houston Madison 20

Nederland 42 New Caney 28

Richmond George Ranch 55 Fort Bend Bush 14


Class 5A, Division II:
Region II:

Frisco Lone Star 24 Prosper 10

Forney 77 Dallas Adams 44

South Oak Cliff 17 Mansfield Timberview 14

Marshall 21 Lindale 17

Lovejoy 34 Frisco 10

Terrell 49 Dallas Wilson 13

Lancaster 50 Seagoville 3

Hallsville 24 Ennis 23

Region III:

A&M Consolidated 35 Waco High 20

Magnolia 42 Houston Sharpstown 0

Crosby 42 Lumberton 13

Fort Bend Ridge Point 42 Port Lavaca Calhoun 35

College Station 38 Hutto 6

Houston North Forest 41 Brenham 35

Port Neches-Groves 42 Dayton 41

Angleton 21 Texas City 14

Class 4A, Division I:
Region II:

Kennedale 65 Dallas Carter 26

Athens 59 Princeton 36

Argyle 70 Lake Worth 7

Pittsburg 35 Crandall 24

Texarkana Liberty-Eylau 48 Van 41

Sanger 55 Springtown 36

Kaufman 37 Paris 21

Alvarado 33 Wilmer-Hutchins 12


Region III:

Kilgore 62 Huffman-Hargrave 26

El Campo 63 Houston Wheatley 7

Silsbee 67 Tyler Chapel Hill 46

Sealy 28 Needville 7

Navasota 52 West Columbia 16

Jasper 57 Brownsboro 14

Stafford 69 Houston Sterling 26

Carthage 44 Bridge City 20

Region IV:

Waco LaVega 42 Canyon Lake 10

Rockport-Fulton 55 Kingsville 28

Liberty Hill 47 Burnet 28

Gonzales 26 Rio Grande City Grulla 21

LaVernia 70 Zapata 7

Gatesville 51 Taylor 25

LaFeria 67 Beeville Jones 31

China Spring 63 Boerne 12

Class 4A, Division II:
Region II:

Gilmer 40 Texarkana Pleasant Grove 36

Mexia 24 Shepherd 16

Center 51 Emory Rains 14

Fairfield 61 Diboll 9

Lorena 35 Cleveland Tarkington 0

Canton 34 Gladewater 27

Coldspring 28 Groesbeck 23

Atlanta 44 Bullard 22

Region III:

West Orange-Stark 63 Houston Scarborough 0

Wharton 27 LaGrange 24

LaMarque 35 Liberty 6

Caldwell 28 Columbus 21

Giddings 35 Sweeny 7

Orangefield 37 Houston Worthing 28

Bellville 49 Salado 7

Hamshire-Fannett 52 Houston Kashmere 20

Class 3A, Division I:
Region II:

Pottsboro 49 Commerce 0

White Oak 59 Winnsboro 14

Sunnyvale 35 Van Alstyne 7

Daingerfield 41 Sabine 35

Gilmer Harmony 25 Redwater 21

Callisburg 29 Scurry-Rosser 14

Mineola 49 Prariland 0

Whitesboro 21 Caddo Mills 7

Region III:

Grandview 55 Little River Academy 10

East Chambers 15 Palestine Westwood 14

Cameron Yoe 35 McGregor 7

Malakoff 41 Buna 14

Teague 49 Woodville 7

Rockdale 42 Comanche 27

Kirbyville 59 Kemp 14

West 35 Troy 34

Class 3A, Division II:
Region II:

Howe 43 Edgewood 33

West Rusk 35 Hughes Springs 7

Leonard 29 Alba-Golden 26

Omaha Paul Pewitt 34 Winona 25

Arp 20 Hooks 13

Lone Oak 30 S&S Consolidated 23

Waskom 50 DeKalb 7

Gunter 66 Grand Saline 0

Region III:

Dublin 18 Blooming Grove 15

Corrigan-Camden 64 Trinity 28

Jarrell 47 Maypearl 25

Crockett 48 Lexington 14

Newton 56 Buffalo 7

Marlin 22 Rio Vista 0

Franklin 45 Garrison 21

Clifton 46 Palmer 7


Class 2A, Division I:
Region II:

Valley View 41 Wolfe City 14

Tolar 41 Mart 35

Clarksville 42 Bells 41

Bosqueville 34 Hico 27

Goldthwaite 42 Axtell 21

Alvord 44 Quinlan Boles 19

Crawford 53 DeLeon 14

Blue Ridge 53 Bogota Rivercrest 20

Region III:

Harleton 27 West Sabine 22

Centerville 48 Grapeland 35

Shelbyville 46 Big Sandy 19

Price Carlisle 66 Anderson-Shiro 20

Alto 63 Groveton 14
Beckville 56 Union Grove 6

Lovelady 56 Cayuga 14

San Augustine 27 Ore City 12

Region IV:

Holland 36 Harper 22

Weimar 40 Three Rivers 14

Mason 43 Rosebud-Lott 6

Refugio 54 LaVilla 0

Shiner 68 Riviera Kaufer 0

Moody 17 Johnson City 14

Flatonia 48 London 7

Junction 21 Thrall 20


Class 2A, Division II:
Region II:

Iraan 54 Miles 0

Electra 49 Baird 14

Menard 13 Eldorado 0

Seymour 55 Cross Plains 13

Hamlin 31 Santo 24

Roscoe 68 Wink 31

Albany 54 Haskell 17

Van Horn 46 Bronte 13

Region III:

Muenster 55 Meridian 25

Iola 27 Timpson 0

Hubbard 50 Celeste 0

Maud 28 Evadale 25

Tenaha 63 Colmesneil 14

Era 22 Italy 21

Normangee 64 Overton 36

Lindsay 66 Chilton 20


Region IV:

Bremond 61 Kenedy 6

Woodsboro 41 Rocksprings 20

Falls City 50 Burton 13

DíHanis 34 Agua Dulce 0

LaPryor 52 Benavides 12

Louise 55 Granger 20

Bruni 47 Leakey 7

Yorktown 38 Milano 12

Class 1A, Division I:
Region IV:

Abbott 56 Blum 38

Savoy 77 Apple Springs 28

Chester 57 Union Hill 7

Milford 60 Gholson 14

Class 1A, Division II:
Region IV:

Richland Springs 70 Walnut Springs 22

Mount Calm 84 High Island 52

Calvert 72 Oakwood 26

Jonesboro 74 Cherokee 6

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com