Adjust Font Size
+  -  Reset
Texas H.S. Football Regional Semifinals Schedule...
Saturday, 28th November 2020 - 10:29PM
Texas H.S. Football Regional Semifinals Schedule:

Class 4-A, Division I:

Region I:


Canyon 35 Decatur 7

Springtown 24 Dumas 14

Region II:

Paris 53 Melissa 49

Argyle 28 La Vega 14

Region III:

Lindale 36 Chapel Hill 7

Kilgore 20 Huffman-Hargrave 17

Region IV:

Corpus Christi Miller 70 Boerne 45

Austin L.B.J. 38 Corpus Christi Calallen 24

Class 4-A, Division II:

Region I:


Celina 42 Iowa Park 24

Graham 28 Aubrey 14

Region II:

Caddo Mills 35 Pleasant Grove 31

Gilmer 31 Sunnyvale 14

Region III:

Carthage 35 Salado 7

China Spring 31 Sealy 13

Region IV:

Navarro 28 Navasota 7

Wimberley 35 Sinton 14

Class 3-A, Division I:

Region I:


Pilot Point 49 Bushland 14

Tuscola Jim Ned 19 Brock 16

Region II:

Mount Vernon 12 Mineola 7

Malakoff 24 Grandview 21

Region III:

Columbus 38 Yoakum 22

Halletsville 61 Lorena 48

Region IV:

Llano 31 Jourdanton 14

Lago Vista 18 Industrial 14

Class 3-A, Division II:

Region I:


Childress 27 Spearman 21

Canadian 56 Idalou 6

Region II:

Eastland 28 Holliday 24

Gunter 44 Wichita Falls City View 19

Region III:

Waskom 56 West Rusk 14

Elysian Fields 43 Paul Pewitt 40

Region IV:

Franklin 40 Lexington 7

Buffalo 37 Rogers 35

Class 2-A, Division I:

Region I:


Post 68 Panhandle 0

Cisco 54 Hawley 20

Region II:

Bosqueville 21 Lindsay 20

Crawford 55 Alvord 13

Region III:

Timpson 35 Garrison 14

Beckville 22 Normangee 19

Region IV:

Shiner 56 Mason 0

Refugio 56 Ganado 2

Class 2-A, Division II:

Region I:


McCamey 41 Stratford 18

Wellington 40 Vega 20

Region II:

Muenster 31 Hamlin 28

Windthorst 18 Albany 13

Region III:

Mart 66 West Sabine 18

Tenaha 44 Chilton 14

Region IV:

Christoval 56 Snook 6

Falls City 39 D'Hanis 0

Class 1-A, Division I:

Region I:


Borden County 65 Happy 20

Region II:

Sterling City 64 Westbrook 32

Region III:

Blum 64 Union Hill 50

Region IV:

May 72 Leakey 38

Class 1-A, Division I:

Region I:


Groom 72 Follett 26

Region II:

Balmorhea 36 Motley County 30

Region III:

Strawn 54 Fannindel 6

Region IV:

Richland Springs 48 Calvert 34

TAPPS/PRIVATE:

Division II:


(6-1) Fort Worth Christian @ (5-1) Grace Community, Saturday, 2:00pm

(4-2) Brook Hill @ (4-2) Grapevine Faith Christian, Saturday, 2:00pm

Division II

Dallas First Baptist Academy 30 Muenster Sacred Heart 14

(Waco) Reicher 27 Temple Central Texas Christian School 22

[b][u]TAPPS, Six-Man, Division II:


Waco Live Oak Classical 54 Waco Vanguard 8

(6-0) Kerrville Our Lady of the Hills @ (4-3) Temple Holy Trinity

TAPPS, Six-Man, Division III:

(6-1) Wichita Falls Christian School vs. (4-5) (Waco) Eagle Christian Academy

(4-3) Fort Worth Covenent @ (4-3) Longview Christian Heritage, Friday

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com