High School Scores
RSS Feed Available | Podcasts/MP3s Available |
Adjust Font Size
+  -  Reset
State Championship Weekend Schedule
Thursday, 27th December 2012 - 6:25PM
Texas H.S. Football State Championship Weekend:

Saturday, December 22nd:


Class 4-A, Division I:

Denton Guyer 48 Georgetown 37


Class 5-A, Division II Championship:

Katy 35 Cedar Hill 24


Class 5-A, Division I Championship:

Allen 35 Houston Lamar 21


Click "more" for the entire Championship weekend schedule.
Round 5 Statewide H.S. Scores
Thursday, 27th December 2012 - 6:25PM
Round 5 Statewide H.S. Football Schedule:

Class 5-A, Division I:

Allen 51 DeSoto 36

Houston Lamar 15 San Antonio O'Connor 7

Click "more" for the entire schedule.
East and Central Texas H.S. Scores (Round 4)
Thursday, 27th December 2012 - 6:24PM
Class 5-A, Division I:

Region I:


DeSoto 49 Southlake Carroll 45

Region II:

Allen 37 Dallas Skyline 17

Region III:

Lamar Consolidated 28 Galena Park North Shore 7

Region IV:

San Antonio O'Conner 53 San Antonio Madison 49

Class 5-A, Division II:

Region I:


Cedar Hill 49 Waco Midway 34

Region II:

Austin Westlake 42 Plano West 35

Region III:

Katy 70 Cypress Ranch 21

Region IV:

Cibolo Steele 28 San Antonio Brandeis 12

Class 4-A, Division I:

Region I:


Denton Guyer 52 Birdville 42

Region II:

John Tyler 38 Frisco Centennial 24

Region III:

Georgetown 38 Nederland6

Region IV:

Leander Rouse 34 Corpus Christi Flower Bluff 0

Class 4-A, Division II:

Region I:


Wichita Falls Rider 33 Wolfforth Frenship 7

Region II:

Lancaster 21 Mesquite Poteet 13

Region III:

Manor 26 Fort Bend Marshall 20

Region IV:

Cedar Park 32 San Antonio Brennan 7

Class 3-A, Division I:

Semifinals:


Stephenville 42 Kilgore 32

El Campo 29 Carthage 25

Class 3-A, Division II:

Region I:


Graham 40 Gatesville 35

Region II:

Gilmer 41 Henderson 34

Region III:

Navasota 38 West Orange-Stark 7

Region IV:

Bellville 22 Port Isabel 0

Class 2-A, Division I:

Region I:


Wall 48 Graham 24

Region II:

Daingerfield 35 New Boston 28

Region III:

Newton 49 Franklin 13

Region IV:

Cameron Yoe 38 Halletsville 19

Class 2-A, Division II:

Region I:


Sonora 42 Colorado City 21

Region II:

Corsicana Mildred 45 Nocona 35

Region III:

Elysian Fields 21 Hughes Springs 14

Region IV:

East Bernard 54 Refugio 23

Class 1-A, Division I:

Region I:


Stamford 27 Stratford 7

Region II:

Italy 14 Goldthwaite 3

Region III:

Mart 62 Alto 42

Region IV:

Shiner 21 Mason 3

Class 1-A, Division II:

Region I:


Wellington 56 Sudan 20

Region II:

Munday 55 Albany 7

Region III:

Tenaha 34 Frost 30

Region IV:

Falls City 29 Burton 7

Six-Man, Division I:

Semifinals:


Throckmorton 60 Turkey Valley 48

Abbott 74 Gordon 60

Six-Man, Division II:

Semifinals:


Follett 44 Grandfalls-Royalty 32

Richland Springs 82 Strawn 44

TAPPS, 11-Man:

Division I:


Fort Worth Nolan 48 Trinity Christian-Addison 45

Division II:

Midland Christian 14 Houston Northland Christian 7

Division III:

Shiner St. Paul 56 Frisco Legacy 43

TAPPS, Six-Man:

Division I:


Dallas The Covenant 70 Boerne Geneva 40

Division II:

Seguin Lifegate 60 Fredericksburg Heritage 14

Click "more" for the entire statewide Round 4 Playoff schedule.
Pages: « Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Next »

Back to the top ^

 
Sponsor






pigskinprep
Pigskinprep.com
Namecheap.com