High School Scores
RSS Feed Available | Podcasts/MP3s Available |
Adjust Font Size
+  -  Reset
Week 8: Thursday, October 15th-Saturday, October 17th
Sunday, 18th October 2015 - 6:30PM
Week 8: Thursday, October 15th-Saturday, October 17th


Class 6-A:

District 11-6A:

*Rowlett 45 North Garland 6
*Tyler Lee 51 Garland 47
*Lakeview Centennial 42 Naaman Forest 32
*Rockwall 58 Sachse 47

District 12-6A:

*Killeen Ellison 9 Killeen High 6
*Waco Midway 54 Copperas Cove 35
*Killeen Shoemaker 17 Harker Heights 14
Belton Bye

Class 5-A:

District 15-5A:

*Marshall 45 Greenville 19
*Hallsville 49 Sulphur Springs 3
*Longview 35 Texas High 14
*Pine Tree 28 Mount Pleasant 17

District 16-5A:

*Corsicana 59 Whitehouse 23
*John Tyler 40 Ennis 29
*Nacogdoches 47 Jacksonville 20
*Lufkin 28 Lindale 27

District 17-5A:

*Pflugerville Connally 21 Elgin 8
*Temple 54 Hutto 7
*Manor 50 Waco University 6
Waco High, Bye

District 18-5A:

*A&M Consolidated 61 Conroe Caney Creek 6
*Bryan 38 Willis 24
*Bryan Rudder 64 Livingston 19
*College Station 42 Huntsville 21

Click here for the rest of this week's schedule.
Week 7: Thursday, October 8th-Saturday, October 10th
Sunday, 18th October 2015 - 12:39PM
Thursday, October 8th-Saturday, October 10th

Class 6-A:

District 11-6A:

Garland, Naaman Forest, Rowlett, Sachse, Lakeview Centennial, North Garland, Rockwall, Tyler Lee (Bye)

District 12-6A:

*Belton 45 Killeen 7
*Copperas Cove 36 Killeen Ellison 27
*Waco Midway 50 Killeen Shoemaker 13
Harker Heights, Bye

Click here for the rest of this week's schedule.
Thursday, October 1st-Saturday, October 3rd
Wednesday, 7th October 2015 - 7:19PM
Week 6: Thursday, October 1st-Saturday, October 3rd:

Class 6-A:

District 11-6A:

*Tyler Lee 59 Lakeview Centennial 54
*Rockwall 78 Naaman Forest 0
*Rowlett 34 Garland 28
*Sachse 51 North Garland 0

District 12-6A:

*Killeen Shoemaker 20 Killeen Ellison 14
*Copperas Cove 59 Belton 52
*Waco Midway 34 Harker Heights 7
Killeen High, Bye

Class 5-A:

District 15-5A:

*Longview 51 Greenville 0
*Texas High 21 Hallsville 10
*Marshall 35 Pine Tree 28
*Mount Pleasant 31 Sulphur Springs 30

District 16-5A:

*Corsicana 49 Jacksonville 20
*Ennis 34 Nacogdoches 27
*John Tyler 30 Lindale 20
*Lufkin 47 Whitehouse 3

District 17-5A:

*Waco High 21 Pflugerville Connally 14
*Elgin 27 Waco University 21
*Temple 38 Manor 10
Hutto, Bye

District 18-5A:

*A&M Consolidated 36 Willis 9
*Bryan 44 Huntsville 21
*College Station 62 Bryan Rudder 7
*Livingston 14 Conroe Caney Creek 12

Class 4-A, Division I:

District 7-4A:

2-Oct Paris ……...Open
2-Oct Paris North Lamar ……...Open
2-Oct Pittsburg ……...Open
2-Oct Princeton ……...Open
2-Oct Quinlan Ford ……...Open
2-Oct Texarkana Liberty-Eylau ……...Open

District 8-4A:

2-Oct Athens ……...Open
2-Oct Crandall ……...Open
2-Oct Kaufman ……...Open
2-Oct Mabank ……...Open
2-Oct Van ……...Open
2-Oct Wills Point ……...Open

District 9-4A:

2-Oct Brownsboro ……...Open
2-Oct Carthage ……...Open
2-Oct Henderson ……...Open
2-Oct Kilgore ……...Open
2-Oct Palestine ……...Open
2-Oct Tyler Chapel Hill ……...Open

District 10-4A:

*Jasper 47 Cleveland 30
*Huffman Hargrave 50 Silsbee 47
*Little Cypress-Mauriceville 56 Splendora 7
Bridge City, Bye

District 13-4A:

2-Oct Burnet ……...Open
2-Oct China Spring ……...Open
2-Oct Gatesville ……...Open
2-Oct Lampasas ……...Open
2-Oct Robinson ……...Open
2-Oct Waco La Vega ……...Open

Class 4-A, Division II:

District 5-4A:

2-Oct Bullard ……...Open
2-Oct Canton ……...Open
2-Oct Rains ……...Open
2-Oct Gilmer ……...Open
2-Oct Melissa ……...Open
2-Oct Nevada Community ……...Open

District 6-4A:

Hardin-Jefferson 37 Tatum 34
2-Oct Pleasant Grove ……...Open
Atlanta, Bye
Center, Bye
Gladewater, Bye
Spring Hill, Bye

District 7-4A:

Caldwell 49 Mexia 45
2-Oct Fairfield ……...Open
2-Oct Groesbeck ……...Open
2-Oct Lorena ……...Open
2-Oct Rusk ……...Open
2-Oct Waco Connally ……...Open

District 8-4A:

Diboll 48 Corrigan-Camden 40
Rockdale 49 Madisonville 30
Crockett 41 Shepherd 35
Tarkington, Bye
Coldspring, Bye
Huntington, Bye

District 11-4A:

Caldwell 49 Mexia 45
Giddings 45 Cuero 26
La Grange 42 Yoakum 41
Llano 27 Salado 24
Needville 56 Smithville 14

Class 3-A, Division I:

District 6-3A:

2-Oct Caddo Mills ……...Open
2-Oct Commerce ……...Open
2-Oct Dallas Life Oak Cliff ……...Open
2-Oct Red Oak Life ……...Open
2-Oct Scurry-Rosser ……...Open
2-Oct Sunnyvale ……...Open

District 7-3A:

2-Oct Daingerfield ……...Open
2-Oct Mount Vernon ……...Open
2-Oct New Boston ……...Open
2-Oct Pattonville Prairiland ……...Open
2-Oct Redwater ……...Open
2-Oct Winnsboro ……...Open

District 8-3A:

2-Oct Harmony ……...Open
2-Oct Sabine ……...Open
2-Oct Jefferson ……...Open
2-Oct Mineola ……...Open
2-Oct Quitman ……...Open
2-Oct White Oak ……...Open

District 9-3A:

*Grandview 48 Comanche 28
*West 24 Glen Rose 0
*McGregor 40 Whitney 28
2-Oct Hillsboro ……...Open

District 10-3A:

Rockdale 49 Madisonville 30
2-Oct Cameron Yoe ……...Open
2-Oct Florence ……...Open
2-Oct Lago Vista ……...Open
2-Oct Little River Academy ……...Open
2-Oct Troy ……...Open

District 11-3A:

Palestine Westwood 49 Anderson-Shiro 13
2-Oct Elkhart ……...Open
2-Oct Eustace ……...Open
2-Oct Kemp ……...Open
2-Oct Malakoff ……...Open
2-Oct Teague ……...Open

District 12-3A:

*East Chambers 56 Kountze 13
*Kirbyville 56 Anahuac 7
*Buna 42 Woodville 28
*Hardin 20 Warren 14

Class 3-A, Division II:

District 6-3A:

Paris Chisum 49 Honey Grove 0
2-Oct Alba-Golden ……...Open
2-Oct Cooper ……...Open
2-Oct Edgewood ……...Open
2-Oct Grand Saline ……...Open
2-Oct Lone Oak ……...Open

District 7-3A:

2-Oct DeKalb ……...Open
2-Oct Hooks ……...Open
2-Oct Hughes Springs ……...Open
2-Oct Linden-Kildare ……...Open
2-Oct Paul Pewitt ……...Open
2-Oct Queen City ……...Open

District 8-3A:

*Winona 22 Arp 20
*Elysian Fields 47 Troup 24
*Waskom 51 Frankston 0
*West Rusk 45 New Diana 6

District 9-3A:

2-Oct Blooming Grove ……...Open
2-Oct Corsicana Mildred ……...Open
2-Oct Maypearl ……...Open
2-Oct Palmer ……...Open
2-Oct Rice ……...Open
2-Oct Rio Vista ……...Open

District 10-3A:

2-Oct Bruceville-Eddy ……...Open
2-Oct Clifton ……...Open
2-Oct Dublin ……...Open
2-Oct Jarrell ……...Open
2-Oct Marlin ……...Open
2-Oct Rogers ……...Open

District 11-3A:

Diboll 48 Corrigan-Camden 40
Crockett 41 Shepherd 35
West Orange-Stark 48 Newton 6
Deweyville, Bye
Garrison, Bye
Hemphill, Bye

District 12-3A:

*Trinity 58 Buffalo 41
*Franklin 77 Hearne 0
*Leon 48 New Waverly 10
2-Oct Lexington ……...Open

Class 2-A, Division I:

District 6-2A:

Paris Chisum 49 Honey Grove 0
2-Oct Rivercrest ……...Open
2-Oct Clarksville ……...Open
2-Oct Como-Pickton ……...Open
2-Oct Quinlan Boles ……...Open
2-Oct Wolfe City ……...Open

District 7-2A:

2-Oct DeLeon ……...Open
2-Oct Goldthwaite ……...Open
2-Oct Hamilton ……...Open
2-Oct Hico ……...Open
2-Oct San Saba ……...Open
2-Oct Tolar ……...Open

District 8-2A:

2-Oct Axtell ……...Open
2-Oct Bosqueville ……...Open
2-Oct Crawford ……...Open
2-Oct Itasca ……...Open
2-Oct Mart ……...Open
2-Oct Valley Mills ……...Open

District 9-2A:

Maud 42 Harleton 38
2-Oct Big Sandy ……...Open
2-Oct Union Grove ……...Open
2-Oct Hawkins ……...Open
2-Oct Ore City ……...Open
2-Oct Simms Bowie ……...Open

District 10-2A:

Joaquin 40 Timpson 14
West Sabine 56 Hull-Daisetta 20
Beckville, Bye
Cushing, Bye
San Augustine, Bye
Shelbyville, Bye

District 11-2A:

Cross Roads 33 Burkeville 20
2-Oct Alto ……...Open
2-Oct Cayuga ……...Open
2-Oct Grapeland ……...Open
2-Oct Kerens ……...Open
2-Oct Carlisle ……...Open

District 12-2A:

Palestine Westwood 49 Anderson-Shiro 13
West Sabine 56 Hull-Daisetta 20
2-Oct Centerville ……...Open
2-Oct Groveton ……...Open
2-Oct Lovelady ……...Open
2-Oct West Hardin ……...Open

District 13-2A:

2-Oct Holland ……...Open
2-Oct Moody ……...Open
2-Oct Riesel ……...Open
2-Oct Rosebud-Lott ……...Open
2-Oct Thorndale ……...Open
2-Oct Thrall ……...Open

Class 2-A, Division II:

District 8-2A:

Iola 28 Cross Plains 19
Albany, Bye
Baird, Bye
Perrin-Whitt, Bye
Ranger, Bye
Santo, Bye

District 9-2A:

*Era 32 Collinsville 7
*Muenster 45 Cumby 8
*Lindsay 48 Detroit 7
Celeste, Bye

District 10-2A:

*Hubbard 40 Chilton 0
*Dallas Gateway Charter 44 Frost 28
*Wortham 33 Dawson 32
*Italy 28 Meridian 27

District 11-2A:

Maud 42 Harleton 38
Joaquin 40 Timpson 14
2-Oct Mount Enterprise ……...Open
Overton, Bye
Tenaha, Bye

District 12-2A:

Cross Roads 33 Burkeville 20
Iola 28 Cross Plains 19
Colmesneil, Bye
Evadale, Bye
Normangee, Bye
Sabine Pass, Bye

District 13-2A:

*Granger 50 Bartlett 20
*Bremond 41 Somerville 7
*Milano 26 Snook 12
Burton, Bye

Class 1-A, Division I:

District 13-1A:

Abbott 46 Aquilla 0
Blum 54 Waco Live Oak 44
Covington 54 Bynum 26
Gholson 1 Cranfills Gap 0
Kopperl 84 Penelope 40

District 14-1A:

Abbott 46 Aquilla 0
Covington 54 Bynum 26
Kopperl 84 Penelope 40
Avalon, Bye
Coolidge, Bye
Milford, Bye

District 15-1A:

Union Hill 60 Marshall Christian Academy 40
Rockwall Heritage Christian 64 Savoy 19
Richardson Canyon Creek 68 Irving Universal Academy 20
Campbell, Bye

District 16-1A;

Chester 80 Orange Community Christian 31
Ladonia Fannindel 73 Leverett's Chapel 58
Apple Springs, Bye
Bloomburg, Bye

Class 1-A, Division II:

District 14-1A:

Gholson 1 Cranfills Gap 0
Jonesboro 72 Trinidad 6
Walnut Springs 32 Lingleville 12
Oglesby 46 Buckholts 0
Iredell, Bye
Morgan, Bye

District 15-1A:

Ladonia Fannindel 73 Leverett's Chapel 58
Jonesboro 72 Trinidad 6
3-Oct Oakwood vs Gorman  (at Mt. Calm) 7:00 PM
Karnack, Bye
Mount Calm, Bye

District 16-1A:

Calvert 67 Bryan Allen Academy 6
Temple Holy Trinity 60 Prairie Lea 12
Oglesby 46 Buckholts 0
High Island, Bye

TAPPS/Private/Independent:

Division II, District 2:

*Bullard Brook Hill 35 Dallas Shelton School 20
*Tyler T. K. Gorman 40 Carrollton Prince of Peace 24
*Dallas Christian School 16 Tyler Grace Community 14
*Frisco Legacy Christian 34 Tyler All Saints 10

Division III, District 2:

*Cedar Hill Trinity Christian 56 Dallas Covenant 6
*Dallas First Baptist Academy 53 Garland Christian Academy 7
*Waco Reicher 48 Gainesville State School 14
*McKinney Christian 43 Irving The Highlands School 20

Division III, District 3:

Maryland Sch for the Deaf, MD 32 Austin Texas Sch for the Deaf 16
*Schertz John Paul II 21 Hallettsville Sacred Heart 14
*Shiner St. Paul 47 Marble Falls Faith Academy 0
*Temple Central Texas Chr. 56 San Antonio St. Gerard 8

11-Man, Independent:

2-Oct Waco Texas Wind ……...Open

Six-Man, Private:

Division I, District 2:

Austin Hill Country 60 Austin Brentwood Christian 32
San Antonio Winston 55 SA River City Believers 18
Alvin Living Stones 67 Round Rock Christian 44
Giddings State School, Bye
Waco Vanguard Prep, Bye

Division II, District 2:

Temple Holy Trinity 60 Prairie Lea 12
Blum 54 Waco Live Oak 44
Dallas Lakehill Prep, Bye
Dallas Tyler Street Christian, Bye
Greenville Christian, Bye

Division III, District 2:

*Longview Trinity S/of TX 40 Athens Christian Prep 34
Granbury NCTA 96 Wichita Falls Notre Dame 50
Richardson Canyon Creek 68 Irving Universal Academy 20
Brownwood Victory Life, Bye
F.W. Covenant Classicial, Bye
Heath Fulton Academy, Bye

TCAF, Division I, District 2:

*Waco Methodist Children's Home 70 Westlake Academy 64
*Dallas Academy 55 Lucas Christian Academy 54
*Dallas Inspired Vision 76 Wylie Prep Academy 28


T-CAL, Division I:

Calvert 67 Bryan Allen Academy 6
Tyler HEAT 43 Tyler Kings Academy 22

T-CAL, Division II: Div. II Div. 2

Union Hill 60 Marshall Christian Academy 40
3-Oct Killeen Memorial Christian vs San Antonio Sunnybrook 11:00 AM
2-Oct Paris Romeo Prep ……...Open

Six-Man, TAIAO, Division I:

Tyler HEAT 43 Tyler Kings Academy 22

Six-Man, TAIAO, Division II:

2-Oct Waco Parkview Christian ……...Open

Click here for the rest of this week's schedule.
Pages: « Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Next »

Back to the top ^

 
Sponsor






pigskinprep
Pigskinprep.com
Namecheap.com