Through games of October 18th...
Class 5-A:
1. The Woodlands (6-0)(Beat Conroe Oak Ridge 41-7)
2. John Tyler (5-2)(Beat Mesquite 17-14/OT)
3. Conroe (5-1)(Beat Lufkin 27-11)
4. DeSoto (3-4)(Beat Tyler Lee 27-22)
5. Tyler Lee (3-4)(Lost to DeSoto 27-22)
6. Lufkin (3-4)(Lost to Conroe 27-11)
7. Mesquite (3-4)(Lost to John Tyler 17-14/OT)
8. College Park (3-3)(Beat New Caney 28-7)
9. Mesquite Horn (3-4)(Beat North Mesquite 39-28)
10. North Mesquite (3-4)(Lost to Mesquite Horn 39-28)
Class 4-A:
1. Longview (7-1)(Beat Marshall 50-21)
2. Texas High (5-1)(Beat Mount Pleasant 50-21)
3. Sulphur Springs (5-2)(Did Not Play)
4. Marshall (5-2)(Lost to Longview 50-21)
5. Whitehouse (6-1)(Beat Lindale 36-25)
6. Lindale (6-1)(Lost to Whitehouse 36-25)
7. Kilgore (5-2)(Beat Henderson 30-0)
8. Hallsville (5-2)(Beat Pine Tree 17-10)
9. Jacksonville (2-5)(Beat Nacogdoches 21-7)
10. Nacogdoches (5-2)(Lost to Jacksonville 21-7)
Class 3-A:
1. Gilmer (6-1)(Beat Chapel Hill 35-6)
2. Pleasant Grove (7-0)(Beat Atlanta 42-17)
3. Carthage (5-2)(Beat Rusk 50-7)
4. Diboll (6-1)(Beat Center 42-20)
5. Chapel Hill (5-1)(Lost to Gilmer 35-6)
6. Crockett (4-3)(Beat Palestine 20-14/2OT)
7. Palestine Westwood (4-3)(Beat Athens 37-19)
8. Gladewater (5-2)(Beat Spring Hill 31-14)
9. Mexia (4-3)(Beat Waco Robinson 48-19)
10. New Boston (6-1)(Lost to Pittsburg 25-19)
Class 2-A:
1. Arp (6-0)(Beat Troup 31-20)
2. Kirbyville (6-0)(Beat Hemphill 54-6)
3. Daingerfield (6-1)(Beat Linden-Kildare 43-16)
4. Corrigan-Camden (5-1)(Lost to New Waverly 21-14)
5. West Rusk (7-0)(Beat Frankston 27-10)
6. Newton (4-2)(Beat San Augustine 46-7)
7. Kerens (6-1)(Did Not Play)
8. Caddo Mills (7-0)(Beat Como-Pickton 65-0)
9. Paul Pewitt (5-2)(Beat Hooks 63-20)
10. Prairiland (7-0)(Beat Redwater 34-14)
Class 1-A:
1. Maud (7-0)(Beat Union Hill 60-0)
2. Tenaha (7-1)(Beat Waskom 49-28)
3. Cayuga (7-1)(Beat Cushing 56-0)
4. Quinlan Boles (7-0)(Beat Celeste 41-0)
5. Alto (5-2)(Beat Cross Roads 60-0)
6. Mount Enterprise (7-1)(Beat West Sabine 41-12)
7. Grapeland (5-2)(Beat Overton 7-0)
8. Simms Bowie (5-2)(Lost to Hawkins 39-20)
9. Lovelady (3-4)(Lost to Mart 28-12)
10. Normangee (4-3)(Lost to Bremond 16-15)
END OF REGULAR SEASON
Smoaky's Top 10's (Sunday, November 11th)
Class 5-A: (District 12-5A and 15-5A Only)
1. Longview (9-1)(Beat North Mesquite 38-13)
2. Lufkin (9-1)(Beat Conroe 37-9)
3. College Park (9-1)(Conroe Oak Ridge 27-14)
4. Mesquite (6-4)(Beat Tyler Lee 44-10)
5. Tyler Lee (5-5)(Lost to Mesquite 44-10)
Class 5-A:
1. Longview (7-1)(Beat John Tyler 10-6)
Class 4-A:
1. Marshall (6-2)(Beat Nacogdoches 14-3)
Class 3-A:
1. Gilmer (8-0)(Beat Mineola 52-0)
Class 2-A:
1. Elysian Fields (8-0)(Beat Troup 62-0)
Class 1-A:
1. Alto (8-0)(Beat Cayuga 51-0)
Class 5-A: (District 12-5A and 15-5A Only)
1. Longview (6-1)(Beat Tyler Lee 20-12)
2. Lufkin (6-1)(Beat Conroe Oak Ridge 51-7)
3. Conroe (7-0)(Beat The Woodlands 35-14)
4. Mesquite (4-3)(Beat North Mesquite 35-6)
5. College Park (6-1)(Beat Magnolia 35-6)