Texas H.S. Football Regional Semifinal Schedule
Sunday, 28th November 2021 - 11:08AM
Class 6-A, Division I:

Region I:

Allen 59 Euless Trinity 21

Southlake Carroll 52 Lewisville 0

Region II:

Duncanville 42 Spring 7

DeSoto 34 Spring Westfield 17

Region III:

Galena Park North Shore 26 Katy Tompkins 20

Humble Atascocita 24 Fort Bend Ridge Point 21

Region IV:

San Antonio Brennan 59 Austin Bowie 36

Lake Travis 35 Laredo United South 19

Class 6-A, Division II:

Region I:

Denton Guyer 43 Trophy Club Nelson 36

Prosper 53 El Paso Eastwood 0

Region II:

Bridgeland 32 Cedar Hill 18

Tomball 35 Rockwall-Heath 21

Region III:

Katy 41 Houston C.E. King 24

Humble Summer Creek 62 Katy Cinco Ranch 41

Region IV:

Austin Vandegrift 38 Edinburg Vela 14

Austin Westlake 56 PSJA North 0

=====

Class 5-A, Division I:

Region I:

Mansfield Summit 28 Midlothian 20

Colleyville Heritage 41 Amarillo Tascosa 24

Region II:

Denton Ryan 37 Longview 33

College Station 45 Frisco Wakeland 35

Region III:

Katy Paetow 65 Cedar Park 14

Fort Bend Hightower 31 Manvel 21

Region IV:

Corpus Christi Flour Bluff 47 Gregory-Portland 44

Corpus Christi Veterans Memorial 35 McAllen Memorial 0

=====

Class 5-A, Division II:

Region I:

Wichita Falls Rider 28 Canutillo 7

Lubbock Cooper 27 Grapevine 7

Region II:

South Oak Cliff 33 Aledo 28

Lovejoy 24 Mansfield Timberview 20

Region III:

Texas High 44 Port Neches-Groves 21

Crosby 53 A&M Consolidated 50

Region IV:

Liberty Hill 56 Leander Rouse 33

Alamo Heights 10 Marble Falls 7

=====

Class 4-A, Division I:

Region I:

Springtown 40 El Paso Riverside 14

Wichita Falls Hirschi 41 Dumas 22

Region II:

Stephenville 21 Argyle 17

Melissa 41 La Vega 14

Region III:

Chapel Hill 41 Kilgore 35 (2-OT)

Little Cypress-Mauriceville 24 El Campo 21

Region IV:

Austin LBJ 68 Boerne 24

Fredericksburg 28 Pleasanton 20

=====

Class 4-A, Division II:

Region I:

Aubrey 42 Monahans 7

Celina 46 Snyder 6

Region II:

Pleasant Grove 17 Quinlan Ford 7

Gilmer 56 Van 35

Region III:

China Spring 27 Carthage 17

West Orange-Stark 36 Bellville 17

Region IV:

Cuero 36 Wimberley 26

Navarro 29 Sinton 28

=====

Class 3-A, Division I:

Region I:

Whitesboro 50 Shallowater 25

Brock 70 Tuscola Jim Ned 25

Region II:

Mount Vernon 40 Gladewater 14

West 14 Malakoff 12

Region III:

Diboll 37 Little River-Academy 34

Lorena 62 Columbus 13

Region IV:

Vanderbilt Industrial 38 San Diego 6

Lago Vista 33 Edna 29

=====

Class 3-A, Division II:

Region I:

Abernathy 37 Canadian 26

Lubbock Roosevelt 50 Brady 14

Region II:

Holliday 21 Bells 14 (OT)

Gunter 62 Dublin 20

Region III:

Daingerfield 50 West Rusk 28

Waskom 42 Newton 6

Region IV:

Franklin 60 Riesel 0

Poth 27 Tidehaven 14

=====

Class 2-A, Division I:

Region I:

Cisco 34 New Deal 14

Hawley 21 Coleman 7

Region II:

Marlin 52 Tolar 36

Crawford 20 Italy 13

Region III:

Timpson 42 Beckville 21

Centerville 28 Holland 0

Region IV:

Shiner 67 Schulenburg 21

Refugio 54 Ganado 7

=====

Class 2-A, Division II:

Region I:

Wellington 36 Gruver 8

Stratford 56 Wink 21

Region II:

Windthorst 40 Santo 7

Albany 34 Muenster 21

Region III:

Mart 55 Wortham 7

Chilton 40 Bremond 14

Region IV:

Burton 57 Granger 27

Falls City 50 Eldorado 26

=====

Class 1-A, Division I:

Region I:

Happy 38 Valley 36

Region II:

Westbrook 44 Sterling City 41

Region III:

Abbott 72 Coolidge 27

Region IV:

May 30 Water Valley 22

=====

Class 1-A, Division II:

Region I:

Klondike 69 Anton 54

Region II:

Motley County 60 Jayton 8

Region III:

Strawn 66 Gordon 16

Region IV:

Richland Springs 86 Oakwood 41

View Printer Friendly Version

Sponsors