Adjust Font Size
+  -  Reset
Advertisement
East and Central Texas H.S. Scores
Thursday, 27th December 2012 - 6:23PM
Thursday, November 8th-Saturday, November 10th:

Class 5-A:

District 8-5A:

*Temple 63 Killeen 56
*Waco Midway 34 Belton 16
*Copperas Cove 34 Harker Heights 6
*Killeen Shoemaker 27 Killeen Ellison 14

District 12-5A:

*Longview 40 Rockwall 0
*Mesquite Horn 35 North Mesquite 14
*Rockwall-Heath 34 Tyler Lee 3
Mesquite, Bye

District 14-5A:

*Bryan 32 College Park 7
*Lufkin 55 Conroe 14
*The Woodlands 53 Conroe Oak Ridge 25
A&M Consolidated, Bye

Class 4-A:

District 8-4A:

*Burleson Centennial 42 Burleson 6
*Cleburne 42 Waco University 15
*Crowley 45 Joshua 14
*Waco High 37 Everman 13

District 10-4A:

*Forney 38 Carrollton Smith 6
*Carrollton Creekview 27 North Forney 20
*Highland Park 56 Terrell 7
*West Mesquite 45 Mesquite Poteet 41

District 13-4A:

*McKinney North 62 Denison 26
*Sherman 27 Greenville 14
*Lucas Lovejoy 58 Wylie East 32
*Wylie 31 Royse City 28

District 14-4A:

*Hallsville 19 Texas High 7
*Mount Pleasant 55 Pine Tree 24
*Sulphur Springs 62 Marshall 34

District 15-4A:

*Red Oak 42 Arlington Seguin 7
*Waxahachie 16 Ennis 0
*Lancaster 48 Mansfield Summit 17
*Mansfield Legacy 49 Mansfield Lake Ridge 14

District 16-4A:

*John Tyler 45 Whitehouse 38
*Corsicana 35 Jacksonville 25
*Lindale 31 Nacogdoches 21

Class 3-A:

District 7-3A:

*Alvarado 55 Venus 0
*Glen Rose 49 Hillsboro 6
Stephenville, Bye

District 8-3A:

*Brownwood 41 Llano 13
*Burnet 29 Lampasas 27
*Gatesville 48 Liberty Hill 25

District 12-3A:

*Melissa 27 Anna 21
*Princeton 37 Nevada Community 0
Bonham, Bye

District 13-3A:

*Atlanta 41 Pittsburg 28
*Paris 34 Liberty-Eylau 7
*North Lamar 41 Pleasant Grove 14

District 14-3A:

*Quinlan Ford 35 Crandall 31
*Wills Point 47 Rains 12
Kaufman, Bye

District 15-3A:

*Athens 55 Brownsboro 20
*Van 35 Canton 21
*Mineola 24 Mabank 3

District 16-3A:

*Bullard 62 Spring Hill 3
*Gilmer 20 Kilgore 14
*Henderson 41 Gladewater 22
Chapel Hill, Bye

District 17-3A:

*Lorena 52 China Spring 35
*Waco La Vega 56 Robinson 7
*Waco Connally 55 West 7

District 18-3A:

*Rockdale 43 Caldwell 12
*Navasota 52 Taylor 0
Madisonville, Bye

District 19-3A:

*Fairfield 60 Palestine 59 (OT)
*Rusk 38 Mexia 33
Groesbeck, Bye

District 20-3A:

*Jasper 27 Center 21
*Diboll 27 Huntington 0
Carthage, Bye

Class 2-A, Division I:

District 4:

*Breckenridge 35 Comanche 21
*Clyde 49 Tuscola Jim Ned 17
*Merkel 63 Dublin 7
Eastland, Bye

District 6:

*Commerce 20 Caddo Mills 0
*Farmersville 47 Van Alstyne 7
*Sunnyvale 40 Howe 12
Pottsboro, Bye

District 7:

*Lone Oak 28 Eustace 21
*Kemp 42 Grand Saline 20
*Winnsboro 50 Malakoff 21
Quitman, Bye

District 8:

*Hooks 49 Prairiland 0
*New Boston 56 Mount Vernon 21
*Redwater 68 Queen City 19
Daingerfield, Bye

District 9:

*Tatum 31 Harmony 15
*Troup 42 Sabine 16
*White Oak 44 Jefferson 27

District 10:

*Anahuac 15 Kountze 14
*East Chambers 54 Hardin 0
*Kirbyville 46 Warren 7
*Newton 51 Woodville 7

District 11:

*Palestine Westwood 28 Crockett 10
*Trinity 16 Elkhart 8
*Franklin 64 Teague 50

District 12:

*Clifton 41 Maypearl 7
*Grandview 28 Godley 14
*Palmer 28 Whitney 26 (OT)
Red Oak Life, Bye

District 13:

*Cameron Yoe 56 Florence 0
*Lago Vista 44 Little River Academy 7
*Marlin 40 Troy 27
*McGregor 49 Salado 28

Class 2-A, Division II:

District 4:

*Cisco 40 Ballinger 7
*Colorado City 27 Coleman 0
*Hamilton 42 Hawley 21

District 6:

*Blooming Grove 56 Millsap 7
*Corsicana Mildred 83 Scurry-Rosser 0
*Rice 35 Dallas Life Oak Cliff 33
*Tolar 38 Rio Vista 14

District 8:

*Clarksville 36 Alba-Golden 6
*Cooper 30 Rivercrest 10
*Como-Pickton 49 Paris Chisum 35
Edgewood, Bye

District 9:

*New Diana 26 DeKalb 22
*Elysian Fields 29 Paul Pewitt 15
*Hughes Springs 55 Waskom 26
*Ore City 32 Linden-Kildare 0

District 10:

*Arp 51 Winona 14
*Frankston 42 West Rusk 22
*Garrison 48 Union Grove 2
Hawkins, Bye

District 11:

*Centerville 56 Bruceville-Eddy 0
*Buffalo 66 Riesel 42
*Crawford 47 Hearne 33
*Rosebud-Lott 32 Moody 26

District 12:

*Corrigan-Camden 42 Anderson-Shiro 13
*Deweyville 66 Groveton 28
*New Waverly 63 Hemphill 6

District 14:

*Universal City Randolph 32 Blanco 27
*Rogers 55 Johnson City 0
*Lexington 21 Schulenburg 7
Jarrell, Bye

Class 1-A, Division I:

District 5:

*Hico 9 Goldthwaite 6
*San Saba 49 Santo 21
De Leon, Bye

District 6:

*Cayuga 54 Dallas Gateway Charter 28
*Italy 40 Kerens 27
*Cross Roads 33 Itasca 15

District 8:

*Simms Bowie 36 Celeste 7
*Honey Grove 57 Quinlan Boles 18
Wolfe City, Bye

District 9:

*Carlisle 55 Beckville 13
*Timpson 24 Big Sandy 9
*Joaquin 34 Harleton 22

District 10:

*Alto 45 Shelbyville 20
*San Augustine 35 Cushing 3
*West Sabine 55 Grapeland 6

District 11:

*Hull-Daisetta 43 Colmesneil 28
*West Hardin 40 Iola 34

District 12:

*Axtell 47 Valley Mills 12
*Mart 36 Bosqueville 7
Leon, Bye

District 13:

*Flatonia 24 Thrall 5
*Thorndale 45 Holland 25
Van Vleck 29 Weimar 22

Class 1-A, Division II:

District 9:

*Wortham 49 Dawson 12
*Hubbard 58 Meridian 0
Frost, Bye

District 10:

*Detroit 34 Maud 30
*Overton 48 Union Hill 14
Cumby, Bye

District 11:

*Mount Enterprise 41 Evadale 18
*Tenaha 56 Sabine Pass 0
Burkeville, Bye

District 12:

*Chilton 35 Bremond 14
*Lovelady 50 Normangee 28

District 13:

*Bartlett 18 Granger 7
*Burton 76 Somerville 7
*Milano 37 Snook 7

Six-Man, Division I:

District 11:

*Blum 70 Covington 20
*Kopperl 52 Walnut Springs 0

District 12:

*Irving Universal Academy vs Savoy (SAT)
*Saint Jo vs Waxahachie Eagle Advantage Charter

District 13:

*Abbott 55 Aquilla 0
*Bynum 60 Avalon 13

District 14:

*Buckholts 63 Mount Calm 16
*Coolidge 53 Penelope 45

District 15:

*Bloomburg vs Fruitvale (Saturday)
*Leverett's Chapel 62 Campbell 0
Fannindel, Bye

District 16:

*Oakwood 76 Apple Springs 28
*High Island 66 Chester 0

Six-Man, Division II:

District 13:

*Blanket 66 Mullin 46
*Richland Springs 61 Brookesmith 0

District 14:

*Oglesby 51 Prairie Lea 6
Cherokee, Bye
Star, Bye

District 15:

*Jonesboro 64 Cranfills Gap 16
*Iredell 100 Morgan 68

District 16:

*Milford 76 Calvert 30
*Trinidad 55 Karnack 6

TAPPS/Private/Independent (11-Man):

Division II, District 1:

*Arlington Grace Prep 33 Grapevine Faith Christian 8
Arlington Pantego Christian 62 Dallas Home School AA 6
*Fort Worth Christian 17 Fort Worth Southwest Christian 14
*Midland Christian 46 Waco Reicher 21

Division II, District 2:

*Brook Hill 66 Carrollton Prince of Peace 44
*Dallas Christian School 45 Cedar Hill Trinity Christian 16
*Dallas Parish Episcopal 63 Grace Community 42
*Dallas Shelton School 36 T. K. Gorman 34

Division III, District 4:

*Austin Texas Sch for the Deaf 43 Temple Holy Trinity 18
*Marble Falls Faith Academy 2 Giddings State School 0 (forfeit)
*Temple Central Texas Christian at Waco Texas Christian Academy

11-Man, Independent:

Tyler All Saints, Bye

TAPPS/Private/Independent (Six-Man):

Division I, District 3:

*New Braunfels Christian 67 Austin Hill Country 34
*Waco Vanguard College Prep 28 Cedar Park Summit Christian 26
Round Rock Christian, Bye
Austin Veritas Academy, Bye

Division II, District 3:

Arlington High Point Academy 44 Heath Fulton Academy 8
Killeen Memorial Christian, Bye
Longview Trinity School of Texas, Bye
McKinney The Cornerstone, Bye

T-CAL, Division I, District 1:

Athens Christian Prep, Bye

T-CAL, Division I, District 2:

Waco Live 62 Clear Lake Christian 15
Waco Methodist Home 78 Houston Mount Carmel 53
Bryan Allen Academy, Bye
Bryan Christian Home School, Bye

T-CAL, Division II, District 1:

Comanche Premiere, Bye
Dublin Premiere, Bye
Granbury Cornerstone Christian, Bye
Stephenville Home School, Bye

T-CAL, Division II, District 2:

Agape Christian Academy, Bye
Marshall Christian Academy, Bye
Tyler HEAT, Bye
Tyler Kings Academy, Bye

T-CAL, Division II, District 4:

Bell County Home School, Bye
Cedar Creek Bastrop Tribe Consolidated, Bye
Lockhart Lighthouse Christian, Bye
Williamson County Home School, Bye

Six-Man, Independent, Home School:

Temple Centex Home School 36 Austin NYOS 7

Back to the top ^

 
Sponsor
Namecheap.com